Černý pracuje v hokejové Spartě jako fyzioterapeut A týmu, a tak s ním Doksy moc nepočítaly, pražský tým měl jít v extralize podle všeho až do finále. Jenže stopku mu vystavil nečekaně Třinec. Díky tomu Lukáš nastoupil ve Hvozdnici a jeho gól byl nakonec vítězný. „Nikdy bych si nedovedl představit, že budu fandit v hokeji Třinci, ale teď jsem si dal na jejich výhru panáčka,“ usmál se trenér Martin Škvára.

Jeho tým začal na těžkém terénu dobře, ale po čtvrthodině začali vládnout domácí, kterým v tu chvíli ani nescházely největší hvězdy Nerad s Třešňákem. Jenže obří hrubky hostů skvěle zachránil dvakrát Tesař a zase jednou ukázal, proč kdysi chytal i nejvyšší soutěž. Jenže před půlí ani on nestačil po standardce Jenčíka na dokonalého vlastence Čampulky.

„Gól do šatny nás ale vůbec nesrazil, měl úplně opačný efekt. Pepa Galbavý tam spustil bouřku ještě než jsem naštvaně dorazil já,“ popisoval poločasovou pauzu Martin Škvára.

Fotbalový míč - ilustrační foto
Kam o víkendu za fotbalem: Velvary zápas odložily, Kladno také nehraje

Svůj tým pak pomalu nepoznával, ve druhé půli hrál najednou výborně. Chaloupka kopal parádní ostré trestňáky a brzy po jednom vyrovnal hlavou Neumann. V 69. minutě přišla hlavní lahůdka podávaná na středečním hvozdnickém podnosu: Josef Galbavý obešel tři hráče, brankáře domácích také a s ledovým klidem zavěsil. „Byl to o něj ještě hezčí gól než dal Sedlčanům, domácí hráči se tam pod ním naskládali jako dříví v lese. Fotbalová krása,“ rozplýval se Škvára.

Pak už přišla další standardka Chaloupky, Havelka míč vrátil na Černého a ten zvýšil na 1:3. Dal ještě jeden gól, ale ten už rozhodčí pro ofsajd neuznali a naopak na druhé straně Tomancovu střelu ano, i když ji Tesař někde kolem čáry zachytil.

Branka tedy platila, ale jinou už Povltavská nedala a Doksy mají další výhru. V sobotu se ji pokusí potvrdit doma proti Dobříši, která ale zahájila jaro také velmi dobře.

„Musím hráče pochválit za druhý poločas, v něm už jsme byli jasně lepší. Ale i důkaz naší reprezentace nás varuje, abychom hráče nenechali moc se unášet v euforii,“ dodal Martin Škvára.

Ten vysvětlil i jednu specialitu Doks, ve třetím zápase jara nasadil třetího gólmana. Po mladičkém Josefu Švarcovi čapal Zdeněk Kierkyk a nyní Jaroslav Tesař. Tohle jinde neuvidíte. „Všichni navíc chytali výborně,“ libuje si Škvára, podle něhož celá trojka poctivě chodí na tréninky a spolupracuje. Hlavně dva veteráni pomáhají talentovanému Švarcovi. „Všichni tři borci navíc přesně vědí, kdy budou chytat a já itinerář měnit nebudu, pokud si udrží formu,“ dodal Martin Škvára.

Povltavská FA B – Doksy 2:3 (1:0). Branky: 45. Jenčík, 81. Tomanec - 47. Neumann, 69. Galbavý, 76. Černý. Rozhodčí: Mir. Vlk. Diváků: 50.


Načítám tabulku ...