KLECANY – VELKÁ DOBRÁ 7:1

Klecany nejsou pro Doberáky oblíbeným sokem. Po loňské šestce si nyní vezou zpět sedm kousků. První únik loňského krále A třídních střelců Pfeiffera sice Zlata vyrazil, ale po půlhodině již domácí vedli o čtyři zásahy. Branky si byly podobné jako vejce vejci. Rychlé kontry s křížným pasem na nabíhající křídlo, zakončené centrem na zadní tyč a balónem vráceným k doklepnutí na malé vápno. „To se jen tak nevidí, evidentně výborně secvičené,“ ocenil doberský kouč Vlastimil Hrubý.

Čechie snížila z penalty (31.) za faul na Volmana, proměněné D. Hrubým až napodruhé. „Naše obrana byla jalová, ale výsledek úplně neodpovídá. Na držení míče i na šance byl zápas celkem vyrovnaný,“ doplnil Hrubý, jemuž chyběli Hurych, Porazil i syn Jan. Na mysli měl dvě tyče nastřelené druhým synem Davidem a dva úniky Krovozy. Jeden vychytal gólman, při druhém si útočník předkopl míč příliš daleko. Před půlí přidaly Klecany pátou branku a ve druhé části zkompletoval Pfeiffer hattrick (71.,74.).

DOKSY – CHLUMEC 3:2

V úvodu přestřelil domácí Burant, na druhé straně se uvolnil šikovný Šonka a z úhlu podstřelil brankáře Kieryka (6.). Než stihly Doksy znervóznět, posunul Chaloupka na J. Škváru, jenž srovnal (8.). Vedení získali domácí po ruce stopera a pětce proměněné Stuchlým (23.). Nebezpečný pokus hostů zablokoval skluzující Samek, na druhé straně vychytal brankář šanci výborného Chaloupky. Hosté se hodně zlobili kvůli faulu na hranici vápna, po kterém se pískal pouze TK, těsně před pauzou z něj nastřelili tyč.

Po přestávce druhý výrazný plejer hostů Pouček z vápna srovnal (51.). Chlumec si poté vypracoval několik možností, ale zakončoval špatně. Únik Kedroně skončil na posledním obránci a tak o všem rozhodl střídající Hlava. Po pár vteřinách sice těsně minul, ale poté vyslal zpoza obránce jedovku, která zaskočila brankáře (75.). „Vítězství po bojovném výkonu. Nehráli jsme tak dobře jako s Tochovicemi, ale vypracovali jsme si spoustu šancí,“ potěšilo trenéra Martina Škváru. „Pomohlo nám kvalitní střídání,“doplnil.

Aleš MORAVEC