Mnichovo Hradiště hraje většinou pohledný fotbal, jenže bylo v tak složité situaci, že vsadilo na úplně jinou kartu: tvrdost, důraz, dojet každý souboj naplno. To se Doksům vůbec nelíbilo, hlavně když z placu musel brzy kvůli zranění nejrychlejší hráč Kladenska Sekanina (mimochodem by měl zamířit o soutěž výš do Slaného a trenér Škvára to považuje za ocenění práce klubu) a později i ten, který ho vystřídal – David Chaloupka. Pro Chaloupku dokonce musela přijet sanitka (koleno) a se Sekaninou ho spojuje, že po sezoně také odchází – za kamarádem Davidem Müllerem do Švermova.

„Já v poločase klukům vynadal, byl jsem strašně naštvanej. Soupeř přijel s taktikou rozkopat nás a rozhodčí mu to umožnili. My tomu nebyli schopní čelit fotbalem, ale ani tím, že bychom jim opláceli stejnou mincí,“ zlobil se Martin Škvára.

Jeho tým se ale nezlepšil ani po změně stran, trenér výkon označil za nejhorší v sezoně. Jen brankář Kieryk dřel a dlouho držel skóre 0:0. Když ho v 77. minutě přece jen překonal Sedláček, zdálo se, že Hradiště tři body udělá.

Ani s nimi nemělo zdaleka nic jistého, protože hlavní konkurent Kutná Hora vedl v poločase nad Dobříší 2:1.

Jenže zázraky se ve fotbale občas dějí. Dokeský Doležal v poslední nastavené minutě vyrovnal, ale hostům to po sečtení všech výsledků nakonec vůbec nevadilo. Kutná Hora vysoko prohrála, Příbram B se zachránila v divizi a u Českého ráje se tak bude hrát kraj i dál.

„Nic to nemění na tom, že náš výkon byl strašidelný a jediným plusem byl ten poslední gól, jinak by asi rozlučka moc příjemná nebyla. Pochválím aspoň Čendu Kieryka v bráně,“ dodal Martin Škvára, jenž se nyní těší na úterý, protože vyráží do Lipska na očekávaný duel Eura Česko – Portugalsko.

Doksy – Mnichovo Hradiště 1:1 (0:0). Branky: 94. Doležal – 77. Sedláček. Rozhodčí: Petýrek. Diváků: 100.

Doksy: Kieryk – Samek, Zimerman, Černý, Pešička – Matějka, Steinbach, Mertlík, Čampulka, Sekanina (13. Chaloupka, 36. Steckovič) –Škvára jr. (57. Doležal).