Kdo vlastně sbalil kufry a šel o dům dál? Za údajně lukrativní nabídkou se vydalo duo Tomáš Rouček a Michal Zieber do Slavoje Kladno. Podle mnohých velký krok zpátky, do třetí třídy, ale Slavoj hodlá postoupit a nové posily si pochopitelně pochvaluje. Vždyť Rouček došel téměř do ligy, pak hrál na vyšší úrovni i v Hostouni. Fotbal už ale u velmi rychlého a šikovného borce není na první koleji, proto přesun do Družce a nyní ještě níž – do předposlední soutěže.

Dál zamířil rovněž Tomáš Tichý (do Lidic), a když tohle viděli, spakovali se také Jan Čurda (Libušín), Lukáš Zíb (Nové Strašecí), a další muž s družeckým srdcem Ondřej Burant. „Pro něj je to ještě šance zahrát si výš,“ komentuje Burantův přesun do Doks Tomáš Blažek. Mimochodem, i on Doksům roky pomáhal.

A kdo vůbec zůstal? Je toho opravdu málo z loňského základu. Snad brankář Pergl, do pole Kostka, Misura, Hlusička nebo Křivánek. A družecká legenda číslo jedna Jan Suchopárek. „Doufám, že nebudou chtít oprášit mě a Klečáka,“ usmívá se hořce Blažek.

Jak Družec může obstát v B třídě, to je ve hvězdách. Možná napoví víkendový turnaj na Braškově.