Zvláštní kredit zaslouží útočník Aleš Nesládek. V sobotu penaltu zkonil, teď se k ní suverénně postavil znovu. A nezaváhal. „Na tohle musíš mít náturu,“ usmál se Martin Škvára, který se po dlouhé době na exekuci koukal, ale byl dost špinavý. „Když sestřelili domácí ve vápně Pepíka Galbavého, vyletěl jsem ze střídačky a jak bylo hřiště mokré, tak jsem hodil záda. Bolí to strašně, ale sladká výhra bolest tlumí,“ vyprávěl.

Kouč Doks přiznal, že zatímco v sobotu byl jeho tým lepší než Kutná Hora a prohrál, teď byly lepší Průhonice. Hlavně v první půli, kdy nad oslabenými hosty (trojice Samek, Pešička, Kieryk musela pracovně do Düsseldorfu, v 6. minutě si utrhl sval Steckovič, chybí i další borci jako Havelka nebo Chaloupka) zaslouženě vedly. Ovšem jen 1:0 a hosté zareagovali. Hráči sami si udělali v kabině bouřku, kouč vyslal na plac Dlouhého s Fišerem a Doksy začaly šlapat. Mladý Škvára po pěkné akci, kdy obešel stopera a položil gólmana, vyrovnal a pak už přišel závěr.

V něm předvedl parádní akci ex-ligový Galbavý, který se dostal do vápna až od rohového praporku a obešel přitom i brankáře. Poté všichni čekali přihrávku nebo střelu, ale „Čepi“ všechny překvapil, míč ještě jednou sekl a zezadu přijel jako na saních vracející gólman Špicl. Galbavého podrazil a byla z toho penalta, o které už řeč byla.

„Jsem šťastný za kluky, kousli se a druhou půli oddřeli. Odměna konečně přišla,“ dodal Martin Škvára.

Průhonice – Doksy 1:2 (1:0). Branky: 29. Hochman - 60. J. Škvára, 90. Nesládek. Rozhodčí: Nehasil. Diváků: 85.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...