VINAŘICE – KLOBUKY 2:6

Po úvodní šanci J. Vébra dostal hosty do vedení Svoboda (16.). Ihned po rozehrání srovnal dalekonosnou ranou Dlouhý, brankář Maur si ani nesáhl. Druhé vedení Klobuk po perfektně zatočeném trestňáku Kubelky (40.) vydrželo jen o minutu déle, po rohu dorážel vinařický Bramskiy. Rozhodující náskok získaly Klobuky po pauze, vyraženou střelu doklepl do sítě Čížek (47.). Poté hosté neproměnili několik šancí na zvýšení, góly přišly až v poslední čtvrthodině. Rychlé brejky využili Svoboda, Kubelka a Říčka. „Druhá půle byla mizerná, je znát, že se nescházíme na tréninky,“ našel příčinu prohry vinařický vedoucí Lubomír Sládek.

Trenér Klobuk Jiří Čížek měl odlišnou náladu. „Perfektně odbojované, celý tým zaslouží pochvalu,“ řekl a doufá, že plný bodový zisk po třech kolech neskončí stejně jako v předminulé sezoně záchranou na poslední chvíli.

DRUŽEC – SLANÝ B 0:2

S konečným výsledkem je paradoxně spokojenější poražený tým. „Na to, jak jsme se nesešli, musím kluky pochválit. Porážku s takhle silným soupeřem o dvě branky beru,“ zhodnotil utkání trenér Družce Marek Abrham. „Rozhodly dvě standardky, jinak nám obranná taktika fungovala dobře,“ doplnil. „Domácí zaparkovali před bránou autobus a my si s tím neuměli poradit. Bylo to hodně nefotbalové, bohužel i z naší strany. Naštěstí jsme dali brzy góly,“ sdělil kouč hostů Radim Vavroch.

Obě branky padly v první půli, nejprve dorazil Hrůnek trestňák Tikovského (9.), poté Novotný zavěsil hlavou po rohovém kopu navzdory zásahu družeckého Fronce (39.). Jedinou velkou příležitost Družce zastavil při pokusu Hlusičky o kličku slánský brankář.

V. PŘÍTOČNO – LÁNY 3:4

V úvodu sice vedli hosté zásluhou Balíka, ale pak Přítočno zabralo a dvakrát šlo do vedení. Přesto nemá ani bod. Úvodní trefu Balíka vygumovali Šiler a po pauze Popelka, jenže Balík brzy zase pláchl a vyrovnal. Přítočno znovu vedlo v 77. minutě, kdy se povedl Lukáši Senkovi gól roku z trestňáku levačkou do šibenice. Přesto Lány stihly obrat. Šest minut před koncem se malý Cafourek dostal k hlavičce a Nedvěd v bráně nezasáhl – 3:3. A ani ne po minutě zapomenutý Putík pláchl obraně a nedal Nedvědovi naději. „Konec se nám nepovedl. Jsme smutní. Byly to zbytečné chyby. Nechat si dát góly takhle na konci, to už by se stávat nemělo,“ litoval přítočenský kouč Petr Fíman.

RUDNÁ – UNHOŠŤ 4:2

Domácí začali neskutečně. Kombinovali ve velké rychlosti, obrana Unhoště nestíhala a za dvacet minut to bylo 3:0. Až pak hosté, kteří spálili za stavu 1:0 také jednu tutovku Korpou, přidali. V Hostouni se s koncovkou trápící Onu-Nsii dokonce dal dvě branky a hlavně ta druhá byla nádherná, lobem z dálky. Jenže vzápětí domácí z trestňáku utekli na 4:2 a po obrátce už se stav neměnil. „Rudná má výborné hráče, ale možná méně trénují, protože druhý poločas už patřil nám. Hráli jsme dobře, ale už jsme s tím nepohnuli,“ mínil předseda Unhoště Martin Šimáček.

LUBNÁ – HOSTOUŇ B 0:6

Útočník Michalec byl hlavní hvězdou zápasu Hostouně na hřišti nováčka soutěže, který přes sympatický výkon na zelenobílé nestačil a podlehl jim 0:6. Michalec se na tom podílel čtyřmi góly!

Lubná tak dál čeká nejen na první body, ale i na první gól. Dát ho mohla. Ve druhé půli nastřelila tyč a více než 200 pěkně fandících diváků jen zklamaně zahučelo. Další šance pochytal výborný Ondrejička. „A speciální pochvalu dám i obránci Krejzovi,“ doplnil trenér Miroslav Supáček, podle něhož tým zahrál výborně hlavně do poločasu.

Po obrátce se už hra poměrně vyrovnala. „Lubná má skvělý areál, hřiště pěkně vysypané pískem, hráči odmakali celé utkání a nepříznivý stav je nepřibrzdil. Pochvalu zaslouží také diváci. Výborně těm svým fandili po celý zápas,“ řekl Supáček.

JEDOMĚLICE – TN. RAKOVNÍK B 1:2 PK

Těžko říci, jestli Jedomělice urazily před sezonou něčím fotbalového boha. Každopádně vstup do ročníku má kádr nabitý zajímavými jmény velmi špatný, což podtrhlo i třetí kolo, kdy tým přišel v poslední minutě o pracně vytvořený náskok. Pracně proto, že na jeden vstřelený gól Milfaitem, který mu připravil hezkým průnikem Radošínský, potřebují moc šancí. Neproměnili jich řadu, včetně zkušeného Nedvěda. Ani ten neměl den. Po gólu Sokola do té chvíle neškodný Tatran vytáhl hru a najednou tlačil. V poslední minutě pak zůstal na malém vápně volný Omovie a propálil brankáře Pospíšila.

„Tým už se konsoliduje, sehrává. Kluci mají dobrý přístup a chtějí, jenže v tomhle zápase prostě nedali spoustu šancí, nebo zkazili předfinální přihrávku. A když už konečně dáme gól, pro mě nepochopitelně jsme se stáhli, neměli žádné míče a v koncovce nechali úplně volného chlapa ve vápně. Proto jsme zklamáni,“ mrzelo trenéra Jedomělic Jana Charváta.

BRAŠKOV – ZAVIDOV 2:1 PK

Další cenný úspěch Braškova proti silnému výběru, tentokrát Zavidova. V úvodu se s góly roztrhl pytel, když se ozvali hlavní ostřelovači obou vojsk – Korčák po úniku i domácí Jaroš zakončující u zadní tyče povedenou kombinaci. Pak už ale branky padat přestaly, byť se trefit mohly oba týmy. Domácí Štoncner nádhernou bombou z 25 metrů zatřásl tyčí, tu pak trefil i Machuta. Na druhé straně přežil Braškov v závěru klinickou smrt při jasné tutovce Korčáka. „Výkon i výsledek jsou výborné, Zavidov byl další náš silný protivník. Kluci sami cítili, že se dalo vyhrát za tři body, ale také klidně prohrát. Každopádně se na zápas dalo koukat,“ těšilo domácího trenéra Dana Míčku.