Zápas ale hosté neodchodili, přestože mají velké absence v sestavě. Dřeli a bojovali až do konce, dlouho sahali po bodu. Přesně do 77. minuty, když drželi stav 1:1. Na první branku hrdiny zápasu Nováka totiž odpověděl hostující Neuman, jehož Baník vylovil z béčka, kdysi ale kopal za Kladno i divizi.

Třináct minut před koncem ale Novák trefil na 2:1, pak soudce Suchý pískl proti Libušínu dvě penalty a bylo po zápase. Nejprve Výborný fauloval M. Stříbského a pak Veselý Pinkase. Novák si z desítek vylepšil konto na 4 zásahy.

"Máme ho rádi, hodně nám pomohl. Přivedli jsme ho, protože jsme dávali málo gólů a on je dává, přitom dva zápasy vypomáhal na stoperu," těšilo domácího manažera Štěpána Sádeckého. 

Hostující kouč už tak nadšený být nemohl. "Dvakrát dostal zbytečně moc prostoru, byli jsme nedůrazní. Celkově ale musím mužstvo pochválit. Přes všechny naše potíže mají hlavy nahoře, bojovali a výborně dodržovali taktiku s hlubokou obranou a sázkou na standardky," chválil Martin Nový. 

Penalty domácích nerozporoval. "Ta první možná byla mimo vápno, ale záleží na rozhodčím, my musíme koukat na sebe."

Štěpán Sádecký s výkonem Hřebče toli spokojený nebyl. "Fotbal to byl dost hrozný, až na ten závěr, ten nám vyšel i proto, že Libušín už nebyl zdaleka tak nebezpečný jako do poločasu. Penalty i podle mne byly a pokud jeden zákrok byl mimo vápno, což jsem viděl zdálky, tak  se měla dávat červená karta," měl jasno. 

Nakonec Sádecký pochválil svůj tým, ale respekt vyjádřil i hostům. "Dostali se do špatné pozice, přesto tam kluci, přestože někteří nejsou evidentně doléčení, makají za mančaft. A umí se za něj postavit."