V 1. min. byl faulován slánský štírzek Vimr a Jarábův tk. skončil na dobře postavené tuchlovické zdi. Po čtvrt hodině Vimr kolmou přihrávkou vybídl ke skórování Hořejšího, toho ale vychytal brankář Weisser a přišel trest. O minutu později totiž fauloval před Sedlákem Jaráb a nejen, že dostal žlutou kartu z ruky rozhodčího Petra Glogara, ale tk. pak parádní střelou přes zeď proměnil ve vedení domácích Procházka.

V tu chvíli byli domácí na koni a ve 24.min. předvedli rychlou, pohlednou akci, na jejímž konci centroval zleva Červenka a bez přípravy tvrdě a přesně střílel Hadrika. Sedlák však skvěle své barvy podržel a zlikvidoval rovněž Hadrikovu dorážku. Ve 33.min. po faulu na Vimra viděl žlutou kartu domácí Fitko a k tk. se postavil Křeček. Z dobrých 25 metrů pak obstřelil zeď a pomocí tyče dostal míč do sítě a vyrovnal.

Další faul Kubašky už Procházka z TK nepotrestal. V 39.min. pak Weisser vyrazil střelu Marouška.

Po změně stran dobře zakombinovali Vimr s Jungmannem a Holly poté střílel z dobré pozice mimo. V 55.min. kopali domácí penaltu za ruku Jarába. Fitko ji bezpečně proměnil a vrátil domácím vedení. Jejich radost ale netrvala dlouho, neboť za minutu Zíma přesnou střelou na zadní tyč vyrovnal, když si před tím pěkně narazil míč s Vimrem.

Následně se probíjel do šance domácí Červenka, ale Sedlák opět dobrým zákrokem změnu stavu nepřipustil. Po hodině hry domácím začaly docházet síly a slánští borci je dostali pod veliký tlak. V 60.min. se před Weissera prodral Mareš, ale gólman jeho střelu vyrazil. Minutu nato pak Hadrika slánskou bránu vysoko přestřelil a to bylo naposledy, co se Tuchlovičtí objevili před Sedlákem.

V 63.min. hlavičkoval po přetaženém centru Křeček a narostlý Hadrika, stojící na brankové čáře, míč směřující do sítě odhlavičkoval do bezpečí. Poté byl před Weisserem znovu faulován aktivní Vimr, ale z TK hosté nevytěžili nic. V 78.min. podcenil dlouhý míč Weisser, školácky jej podběhl a před zcela prázdnou bránou, nikým nestíhán, se ocitl střídající mladíček Danda. Ten však v tu chvilku zavraždil tisíciprocentní možnost na obrat a míč poslal z metru vedle brány!

V 80.min. po rohu parádně hlavičkoval Kubaška a za Weisserem zvonilo břevno. Drtivý tlak vyvrcholil v nastavení, když ostrý centr nedokázal Kubaška usměrnit do sítě a míč ho  přeletěl.

Šlo se na penalty. V první sérii byli úspěšní kapitáni, tuchlovický Fitko a slánský Hořejší. Poté proměnili Kubů i Vimr. Ve třetí sérii ale Sedlák vychytal pokus Hadriky, zatímco Jaráb proměnil. Čtvrtý pak šel za domácí kopat Procházka a Sedlák jeho ránu vyrazil. Rozhodující penaltu pak proměnil bezpečně Maroušek.

"Do Tuchlovic jsme jeli pro tři body. Nutily nás k tomu nejen výsledky ostatních mužstev z čela tabulky. Vzhledem k tomu, že jsme dvakrát dotahovali nepříznivý stav, neodjeli jsme nakonec zklamáni. Domácí za bod musí být rovněž spokojeni, neboť poslední třetinu hrací doby již jejich hráči doslova šlapali vodu a se štěstím remízu udrželi," mínil vedoucí slánského týmu Milan Šúr.

AFK Tuchlovice – SK Slaný 2:2 (1:1), PK: 2:4. Branky: 18. Procházka, 55. Fitko (pen.) – 33. Křeček, 56. Zíma.

SK Kladno - Motorlet Praha 1:2pk (1:0), Divize B,27. 10. 2018, Jaroslav Tesař
Skvělý Tesař posunul Kladno ke dvěma bodům