„Jsem šťastný za výsledek i naštvaný, jak jsme si to zkomplikovali. Mělo to být 6:0 a ne nervy až do konce, ale nakonec se na výsledek nikdo ptát nebude, rozhodují body. A ty máme,“ oddechl si trenér Doks Martin Škvára.

Jeho tým přitom začal podle plánu. Na branku, na kterou nebývá tak úspěšný, dvakrát skóroval. Jednou zprava a jednou zleva dostal po standardkách a dlouhých autech míč do vápna a tam se v trmě-vrmě skvěle orientovali nejdříve Neumann a pak stoper Pešička – 2:0.

Jenže poté začal festival neproměněných šancí a hlavním hrdinou duelu se stával horecký brankář Jíra. Obrovské šance nedali Sekanina nebo Nesládek, a když už Větrovec rybičkou dorážel přes bezmocně sedícího Jíru, tak trefil přesně jeho rukavice.

Trest byl tvrdý. V 70. minutě napřáhl kapitán hostů Machů ze třiceti metrů, jeho střelu sice Kieryk nejprve v pohodě stáhl na prsa, ale pak kulatý nesmysl zase jednou ukázal, že není radno podceňovat jeho kosmické schopnosti. Kierykovy ruce najednou opustil, rázem by za jeho zády, a i když se gólman otočil a zastavil ho, rozhodčí viděl, že to bylo až za čárou – 2:1! "Tohle nevymyslíš," hlesl Škvára, jemuž se gól rozhodně vtipný nezdál.

Horky sice trefa povzbudila, ale na vyrovnání v sobotním odpoledni nedosáhly. „Byla by strašná škoda v tomhle zápase ztratit body, ale nestalo se a pojedeme i do Kutné Hory sebevědomě. Už ji máme bodově na dohled, daří se nám, takže se popereme i další výhru,“ slibuje Martin Škvára.

Doksy – Horky 2:1 (2:0). Branky:  11. Neumann, 42. Pešička- 71. Machů. Rozhodčí: Brožek. Diváků: 100.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...