Úvodní čtvrthodinka naznačila, že hosté přijeli do Slaného hlavně bránit a tak se hrálo převážně na jejich polovině. V 15.min. utekl po pravé straně Maroušek a přihrál Hořejšímu, jehož pohotovou střelu jeden z obránců srazil na roh. Po jeho rozehrání hlavičkoval Hansl a pomocí vzdálenější tyče dopravil míč do sítě - 1:0.

Ve 23.min. střelu Galbavého brankář Hubínek vyrazil zpět do pole, ale pokračující akci Slaného, kdy míč dokonce skončil v síti, zastavil ofsajd. Za minutu se odhodlal zpoza šestnáctky vystřelit Kubaška, ale míč směřující pod břevno, dokázal Hubínek vyrazil nad branku. Poté byl před Hubínkem faulován útočně naladěný Kubaška a k trestňáku se postavil Galbavý. Míč servíroval na hlavu Hořejšímu, který zvýšil na 2:0.

Ve 30.min. střílel Křeček, ale míč z jeho kopačky prošel těsně vedle. Ve 32. min. po dalším rhu vyskočil nejvýš Křeček, míč z jeho hlavy pak skončil odrazem od těla Mareše u pravé tyče Hubínkovy brány - 3:0. Až v 38.min. se objevili hosté před Sedlákem a přízemní střele Tomance chyběly jen centimetry. Ve 42. min. si před Hubínkem počínal důrazně Hořejší, získal téměř ztracený míč pro Marouška, který střelou pod břevno zvýšil na 4:0.

Poločas pak Slánští vyšperkovali další parádní akcí. Dlouhý pas Křečka doběhl Volgner, přihrál Galbavému, který viděl ještě lépe postaveného Hořejšího a kapitán překonal Hubínka popáté.

Do druhého poločasu, který již byl o poznání vlažnější, nastoupil ve středové řadě místo Mareše Beneš a v 59.min. vystřídala také dvojice krajních útočníků Slaného. V 60.min. se v šanci ocitl Hořejší, ale zblízka dal vyniknout Hubínkovi. V 65.min. si hvozdnický brankář připsal další parádní zákrok, když dokázal na roh vyrazit míč po trestňáku Galbavého. Bombu Hořejšího pak Hubínek vyrazil před sebe a míč se dostal ke Galbavému. Hosté pak jeho kličkovanou před Hubínkem ukončili až faulem a rozhodčí Mansour odpískal penaltu. Pokutový kop pak bezpečně proměnil Hořejší a završil tak hattrick.

Z tenisového „kanára“ se domácí radovali pouze do 75. min., když se po nastřelené ruce pískala penalta také na druhé straně a Hromádka stanovil konečný účet. 

"Hosté celý zápas odbránili, nicméně neubránili. Poločasový výsledek hovoří jasně. Do 32.minuty zápasu jsme se dokázali třikrát prosadit hlavou po standardce a poté jsme přidali ještě další dvě branky. Sedlák po dlouhé době zažil v bráně nudu. Hvozdnici viditelně v poli chyběl jejich klíčový hráč Třešňák a navíc kanonýr Mráz zůstal na lavičce," komentoval dul domácí vedoucí mužstva Milan Šúr.

SK Slaný – SK Hvozdnice 6:1  (5:0). Branky: 16. Hansl, 28., 44. a 67. (pen.) Hořejší, 32. Mareš, 42. Maroušek – 75. Hromádka (pen.)

Slaný: Sedlák – Volgner, Hansl, Jaráb, Kubaška (81. Zíma) – Křeček, Mareš (46. Beneš), Galbavý – Maroušek (59. Danda L.), Hořejší (71. Žahour), Vimr (59. Jungmann).