Libušín ještě dvě minuty před koncem vedl 2:1 a navíc hrál proti oslabenému sokovi, který před poločasem přišel o Pinkase vyloučeného za faul hasící přečíslení Obradoviče. Jenže nechali soupeře hrát a ten předvedl krásnou akci, na jejímž konci Ondřej Stříbrský po souhře s bráchou Markem nadvakrát překonal v tu chvíli jediného fungujícího borce Baníku – brankáře Cipru.

V první půli hlediště plné fotbalových osobností z celého Kladenska sledovalo bezva fotbal. Hřebeč brzy poslal po kiksu Zadiny do vedení Dobiáš, ale domácí i bez vykartovaného ostrostřelce Sejtarii hráli na mokrém greenu výborně. Hlavně po stranách zlobili Výborný s Caizlem, nepříjemní pro obranu byli i Obradovič s Abrhamem. Jenže zatímco první obrovskou šanci poslal jen do gólmana Zajíčka, druhý po chvíli dorážkou právě Obradovičovy střely srovnal.

Když následně Srba nakopl při brejku Pinkas a sudí Cílek (pískal rovinu) vytáhl červenou kartu, měla to Hřebeč ve druhé půlce těžké. Obranu složila jen z nevysokých (a o to hbitějších) borců, kteří Libušínu přesilovku ztěžovali jak to šlo. Šance se nerodily a na mokrém terénu pochopil jeho výhodu pouze domácí Křemen. Jediná střela zpoza vápna za celé utkání skončila u tyče a Baník přece jen vedl.

A kdyby v 80. minutě Zadinovu rána obrana Hřebče netečovala do břevna, asi by bylo hotovo. Místo toho v závěru přišlo vzepětí hostů a zasloužené vyrovnání doprovázené nelíčeným hřebečským nadšením.
V penaltovém rozstřelu si Baníček vypil hořký likér až do dna. Jako první sice selhal zkušený host Janík, ale pak ho napodobili hned tři domácí opory Křemen, Veselý a Houška. Hosté pak propukli v euforii připomínající obrázky z finále Ligy mistrů.

„Nevypadalo to s námi dobře. Pasivitou jsme ztratili vedení, přišli jsme o vyloučeného, navíc nám nepřálo počasí, protože hřiště je velké a ještě v dešti rychlé. Ale nepřestali jsme věřit a v závěru se nám vyplatilo, že jsme hráli slušně po stranách,“ říkal po utkání autor vyrovnávací trefy Ondřej Stříbrský, jemuž nabil brácha Marek, ale první ránu ještě Cipra vykopl. „Naštěstí jsem pokračoval v pohybu. Porazili jsme je snad posedmé v řadě a věřím, že nám to psychicky pomůže i do dalších zápasů,“ přál si kamarády sprchovaný vydatně Ondřej Stříbrský.

Na druhé straně pochopitelně nálada padala z arktickým teplotám. Baník podruhé za sebou selhal v posledních minutách i penaltách. Místo šesti bodů má po dvou derby jen dva. Navíc po skalpu Hřebče vážně toužil. „Začali jsme sice gólem v naší bráně, ale pak jsme hráli dobře a měli proměnit víc než jednu šanci. Nechápu, co se s námi stalo po přestávce, přesilovku jsme vůbec nezvládli. A konec se mi ani nechce komentovat,“ mávl rukou kapitán Libušína Jiří Veselý.

Libušín – Hřebeč 2:3 pk (1:1)

Branky: 39. Abrham, 73. Křemen - 8. Dobiáš, 89. O. Stříbrský. Rozhodčí: Cílek. Diváků: 300.

Libušín: Cipra – Portužák (80. Bittengel), Veselý, Houška, Caizl - Výborný, Zadina, Havrda, Křemen – Obradovič (82. Švec), Abrham.

Hřebeč: Zajíček – O. Stříbrský, Pinkas, Čmejla, Dvořák – M. Stříbrský, Servus, Klavík, Sedlaček (89. Synek) - Macháč – Dobiáš (46. Veliký, 90. Kolbaba).

Sokol Hostouň - FK Ostrov 7:1 (2:0), Divize B, 23. 9. 2018