Lhota byla v utkání lepší, měla pár šancí a největší asi po pauze Danylyč, který minul hlavou prázdnou bránu. „Zavřel voči,“ měli jasno místní usedlíci.

Když pak brankář Solnař vyrazil i ránu Hájka a dorážka skončila na tyči, sahali Spartakovci i po třech bodech, jenže střela Šmuclera mířila mimo. Právě ex-kladenský Šmucler pak v rozstřelu zaváhal a Lhota přidala bod navíc.

Góly při penaltách byly jediné, které viděl stále slavnější kanonýr Bohemky, Bahrajňan Júsuf Hilál. Ten zápas sledoval na vlastní oči (hráč Lhoty Lukáš Primus pracuje pro Sport Invest, jenž Júsufa zastupuje) a původně zamířil k východu už po skončení 90. minuty. Že se kope ještě penaltový rozstřel, ho evidentně překvapilo, každopádně se na něj vrátil ke klandru.

„V těžkém zápase jsme se složitě dostávali do vápna, a když už, tak jsme příležitostmi pohrdli. Postupně naši hru ovládla psychika, byli jsme hektičtější. Chyběla nám lehkost, abychom dostali utkání na stranu, na kterou jsme ho dostat potřebovali,“ mínil kouč Lhoty Jiří Kabyl.

Jeho protějšek Marek Zárybnický byl spokojenější. „Aby ne, Lhota má silný tým a my tady získali určitě plusový bod,“ usmál se trenér nadějného příbramského týmu. Ten splnil do puntíku, co mu trenér naordinoval. „Výborně jsme bránili ve vyšším počtu a chodili do brejků. Tak jsme se domluvili a tak to kluci i hráli. Samozřejmě tam byly situace, kdy nám zatrnulo, hlavně ke konci, ale to k fotbalu patří,“ dodal Zárybnický.