DOKSY – KOMÁROV 0:2

Doksy odehrály proti suverénnímu lídrovi soutěže dobrý zápas, ale k zisku alespoň jednoho bodu to nestačilo. Zejména v první půli domácí díky bojovnosti a nasazení drželi krok s ex-divizními hráči Komárova. V 5. minutě prošel útočník hostů obranou, ale Kieryk zmenšil úhel a střelu nadvakrát chytil. Po půlhodině hry zblokoval ve skluzu Zlata zakončení Komárova z hranice malého vápna, ale chvíli poté domácí obrana dlouho couvala před hostujícím Srpem. Ten došel (38.) do pokutového území a nijak razantní, lehce tečovanou střelou poslal hosty do vedení.

Doksy měly největší šanci vzápětí, Vincencův skvěle kopnutý trestňák vytáhl z vinglu brankář Grunt.

Na úvod druhé části přestřelili hosté z metru a tak rozhodla o další výhře Komárova až hlavička stopera Vaníčka (76.), jenž po TK přeskočil Kieryka. „První půli jsme odehráli dobře, až na zcela zbytečný gól. Kvalitní soupeř nás nijak nepřehrál a několikrát nám chybělo pár centimetrů k zakončení,“ nebral ztrátu nijak tragicky kouč Martin Škvára.

VOTICE – V. DOBRÁ 2:1

„První půle byla takový šedivý průměr z obou stran, nic hezkého a téměř bez šancí,“ shrnul doberský trenér Vlastimil Hrubý úvodní dějství. Votice z prvního náznaku šance odcentrovaly na vápno, střílející borec netrefil pořádně balón a ten uklidil z desítky do sítě Slunečko (27). Před pauzou prošel Volman přes dva hráče do šestnáctky a střelou na bližší tyč propálil brankáře. Vzápětí mohli hosté vést, po chybě brankáře přihrával J. Hrubý před opuštěnou bránu Sekaninovi, ale míč ukopl obránce.

Po návratu ze šaten se čechisté zvedli, měli převahu až do 62. minuty, kdy propadli v obraně a domácí Říha dostal přetažený centr i přes zákrok Zlaty za brankovou čáru. A náporu byl konec. Jedinou šancí na srovnání byla hlavička střídajícího mladíka Haška, která po rohovém kopu těsně minula cíl. „Vzhledem k sestavě jsem se trochu obával, aby nebyla ostuda, ale nakonec byl bod blízko,“ zamrzelo Hrubého, jemuž chyběli Hurych, Porazil i Bílek.

Aleš MORAVEC

Sokol Hostouň - Meteor Praha 0:2, Divize B, 11. 11. 2018
Hostouň sice prohrávala, přesto Neratovice dostala
Slovan Velvary (v modrobílém) podlehl doma ve své historické premiéře v ČFL Sokolu Brozany 2:3 po penaltovém rozstřelu.
Parádní fotbalovou bitvu rozhodl penaltový rozstřel

Votice (v červeném) - Velká Dobrá 2:1.Zdroj: Lenka Břicháčková