Béčko Kladna srazil vlastenec

Mladá sestava Kladna narazila na zkušený výběr Jíloviště vedený ex-reprezentantem Janem Rajnochem. Ten svým chlapským fotbalem uspěl a vyhrál 3:1. Paradoxně hrdina z minulého týdne Tomáš Čapek (zařídil gólem bod z Jinočan) skóroval tentokrát do vlastní sítě a jeho vlastenec na 1:2 byl zlomovým momentem mače. „Tak jako áčko před týdnem nezvládlo zápas na Újezdě, tak jsme si svůj malý Újezd vybrali my,“ mrzelo kouče Tomáše Abrhama.

Na umělce Kladno nasadilo ještě nedávno třetiligového Kafku, který se po zranění potřebuje dostat do pohody a tak chtěl béčku pomoci. Po přestávce nasadili domácí i vysokého Hanzlíka, ale ani jeho tým nevyužil ideálně, hlavně jeho hlavičkářské schopnosti.

Jíloviště začalo výborně a domácí zaskočilo. Pomáhal mu i vítr a šlo do vedení Kučerou. Na jeho trefu však domácí odpověděli – Veiner pěkně zacentroval a Pospíšil uklidil míč plackou do kasy.

Po přestávce tak domácí začali sebevědomě, jenže přišel zmíněný nešťastný vlastňák Čapka a hosté už si výhru vzít nenechali, navíc ji opět Kučera po pěkné akci pojistil.

„Popravili jsme se sami a je to škoda. Doma, kde musíme víc tvořit, se nám nedaří, vždyť z pěti proher v soutěži jsou čtyři právě doma,“ poukazuje Tomáš Abrham na zajímavou statistiku. A přičítá ji zkušenosti soupeřů, kteří ji dovedou proti mladíkům Kladna využít.

Teď čeká mužstvo náročná prověrka proti Milínu. Ten je sice v tabulce až třetí, ale podle mnohých včetně Tomáše Abrhama je to nejlepší mužstvo v soutěži.

Suchý nerozdal ani jednu kartu

Velká Dobrá jela do Nelahozevsi, kde pokaždé prohraje, oslabena i distancovaného stopera Zimermana, což pro ní je fatální ztráta. V poli dokonce naskočil gólman Kindl. Domácí byli lepší a zaslouženě vyhráli 4:0, když zářil autor hattricku Lukáš Simon a prosadil se také nestárnoucí čahoun Michal Pekárek, dlouhé roky opora Velvar.

Zajímavostí je, že rozhodčí Suchý nevytáhl z kapsy za celý zápas ani jednu jedinou kartu, a to je pověstný tím, že bez milosti rozdává i červené. Zřejmě i na Dobré si pamatují, jak jim před časem v magnetu se Hřebčí vysypal dva borce do desáté minuty…

Mladíci neměli nárok

Ještě hůř dopadlo béčko Slaného. S hodně mladičkou sestavou chytilo debakl 2:8 na půdě Kosoře. Její silné sestavě s ex-slávistou Milanem Černým se ale v úvodu ještě hosté vyrovnali. Matyáš Marek dokonce odpověděl gólově na první trefu ex-libušínského rychlíka Křemena. Ten ale později přidal ještě jeden zásah a jeho tým po slepených brankách Černého a Slunéčka (37.-38.) zápas ovládl. Po přestávce se dokonce prosadil i zmíněný padesátník Novotný.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...