NELAHOZEVES - VELKÁ DOBRÁ 2:3

Přes hororový začátek veze Čechie od Vltavy všechny body. Domácí, hrající první část dolů z kopce, do zápasu doslova vlétli a již v 12. minutě vedli 2:0. První branku dal navzdory skvělému zákroku Červenky z dorážky Dubský, druhou Janovský po nejhezčí akci Dynama v utkání a střele z první přesně k tyči. Naštěstí pro hosty se hra brzy vyrovnala. Zakončení z hlavy osamoceného Hovorky skončilo na tyči, brzy však Hovorka proměnil svou již třetí šanci, opět ze vzduchu (22.).

„Byl to boj o každý metr, domácí nás ze začátku skřípli. Naštěstí jsme se rychle dostali do hry a mohli jsme už do půle vést. V závěru hrozilo Dynamo hlavně ze standardek, výborně zahrávaných ex-slávistou Mullerem, ale Červenka nás podržel“, sdělil spokojený trenér Čechie Vlastimil Hrubý. Po skvělé akci Sekaniny, kdy obešel ze strany dva hráče, se s trochou štěstí a s p pomocí břevna srovnal zblízka Porazil (62.). Vítěznou branku vstřelil po využitém přečíslení Kalousek (79.).

DOKSY - PODLESÍ 0:2

O stavu skóre herně vyrovnané první půle rozhodla dokeská střelecká nemohoucnost a naopak efektivita hostů, protože příležitostí měli víc domácí. Doksy, posílené na závěr přestupního termínu o navrátilce R. Zlatu, nevyužily úvodní šance Škváry ml., jehož jedna střela šla mimo tyče a druhou vykopli hosté z brankové čáry. Zakončení Chaloupky bylo málo důrazné. Naopak hosté vypálili po chybě v domácí rozehrávce Valtou z 25 metrů dokonale (17.). Tentýž hráč se prosadil ještě jednou (36.), po otočce uvnitř vápna.

Ve druhé části se zkušení hosté soustředili na obranu a nepustili Doksy vůbec k ničemu. Sami pokoušeli střelbu pouze z větší dálky, jedovatě, ale Kieryk byl pozorný. „Nebyl to výkon, jaký bych si představoval na domácím hřišti. Momentálně nám na place chybí někdo, kdo by to zbláznil, když se nedaří. A když už máme šanci, nedáme gól,“ přiznal kouč Doks Martin Škvára.

Aleš Moravec