DOKSY – KLECANY 1:9

Velkorysá rekonstrukce zázemí se protáhla, Doksy hrály poprvé od loňského června na domácím hřišti. Slavnostní atmosféru přiživila rychlá branka Škváry jun. (8.). Zvýšit mohl před nuceným střídáním Putík, ale tutovku zakončil nedůrazně.

Vzápětí udeřily Klecany po dorážce kanonýra Pfeifera (24.). Rozhodující okamžik do té doby vyrovnaného zápasu přišel v nastaveném čase první části. Domácí bek Kostka zastavil střelu na brankové čáře rukou, byl vyloučen a hosté z penalty otočili stav. „Druhá půle bude těžká, úplně se nám rozpadla obrana. Ze čtyř stoperů zbyl jediný Vincenc, a ten hraje se zraněním,“ tušil o pauze domácí trenér Martin Škvára.

Skutečnost však překonala všechny nejhorší představy. Hosté zvýšili po návratu ze šaten (Chrdle, 53.) a hra Doks se rozpadla jako domeček z karet. Střelecky neomylný Pfeifer čtyřmi trefami během 18 minut zvýšil až na 1:8 (72.), brankostroj se zastavil minutu před koncem na nevídané devítce.

JÍLOVÉ – V. DOBRÁ 1:0

Dosud nulové Jílové uspělo proti doberské Čechii v průměrném zápase. Dobrá měla v úvodu navrch, ale bez větší šance. Domácí se bránili, pořádně zaútočili během první části jen dvakrát. Poprvé trefili břevno, podruhé využili ztrátu Dobré na půlce a brejk proměnili v rozhodující gól Hanuše (32.). Hosté si příležitosti zvýšeným úsilím vypracovali až po návratu ze šaten, ale bez brankového vyjádření, kromě jediné situace. Gól však neplatil pro ofsajd. V největší šanci hlavičkoval Porazil po centru J. Hrubého vedle a když mohl srovnat Hovorka hlavou, zabránila mu v tom kopačka domácího obránce v obličeji. Penalta se k nevoli hostů nepískala. „Fotbal nic moc, zakončení nám dělá problémy. Platonická převaha v úvodu nám byla k ničemu,“ uznal kouč Čechie Vlastimil Hrubý.