ROZSOUDÍ JE CENTRÁLNÍ MOZEK LIDSTVA?

Hřebeč vyhrála po výborném výkonu na horké půdě Kosmonos 4:3. Hodně vyhecovaný zápas (žluté karty 5:7) hosté dlouho ovládali, ale v závěru dvakrát inkasovali, což přililo olej do ohně. V komentáři domácích zaznělo pár invektiv na adresu Hřebečských, například na nepořádek v kabinách, kde hosté prý – doslovně: všude rozťapkali své překypující IQ. Domácí si rýpli také do zápisu o utkání, z něj prý vyplývá, že 6 z 11 hráčů neumí číst. Manažer Hřebče Štěpán Sádecký nad tím kroutil hlavou. „Občas se prostě stane, že prohrajete. A musíte se k tomu nějak postavit. Tohle mi přijde ubohé. Když se někdo otírá o inteligenci našich hráčů, z nichž má sedm z jedenácti vysokou, leccos to ukazuje. A co se týče IQ, jsem přesvědčen, že v testu IQ bychom domácí porazili daleko větším rozdílem,“ usmál se Sádecký.

V samotném duelu jeho tým přežil v úvodu dva jisté góly, když zářil brankář Zajíček. Poté pěknou ránu Brodského domácí brankář jen vyrazil a dobíhající M. Stříbrský zavěsil. Na 0:2 zvýšil hrdina zápasu, stoper Pinkas, který byl po pauze zatažen za dres a z penalty dal už na 0:3 Novák. Čtvrtý gól odmítl O. Stříbrský napálivší vracejícího se beka a dal ho zase až Pinkas po domácím snížení.

V závěru chtěla Hřebeč až moc fotbalově hru kontrolovat, místo toho chybovala a domácí dvěma trefami přivodili drama. „Naštěstí už byl konec, tohle jsme moc nezvládli. Na druhou stranu vyhrát v Kosmonosech není žádná legrace a my to dokázali. Kluci potěšili sebe i mě,“ dodal Štěpán Sádecký.

ZBYTEČNĚ ZTRATILI VEDENÍ 2:0

Zklamání panuje v Tuchlovicích, které toužily zastavit doma vítěznou jízdu hostující Hvozdnice, což se jim klidně mohlo povést, jenže nepovedlo. Ztratily totiž náskok 2:0 z první půle a nakonec padly 2:3 na penalty.

V úvodu aktivní domácí poslal do vedení Miškovič po pěkném centru Procházky a zpětné hlavičce Brnovjáka. Na 2:0 zvýšil z penalty za sražení Miškoviče zkušený Fitko, ale po přestávce přišly maléry. Nejdřív domácí neuhlídali Třešňáka a po jeho Pospíšilem vyražené ráně doklepával Tomanec. To Hvozdnici dostalo na koně a v 68. minutě rychlý Obermajer pláchl a dokonale trefil.

A tak rozhodly až penalty, i v nich pak domácí sahali po výhře. Vedli do páté série, aby pak Procházka přestřelil. V osmé nedal ani Miškovič a bod navíc odplul ku Praze.

„Ale ze hry kluků nemám špatný pocit. Doplatili jsme zase na mládí a nezkušenost, hlavně jsme zbytečně inkasovali hned v úvodu druhé části,“ litoval kouč Tuchlovic Milan Kerner.

LHOTA DOMINOVALA

To Lhota penaltový rozstřel zvládla, silné Nespeky díky němu porazila 1:0. I když se slovem „silné“ nesouhlasil trenér Lhoty Petr Cais. „Ještě jsme nehráli s týmem, který nám tak málo hrozil. Bylo to na jednu branku, i když obranu mají dobrou a pouštěli nás k nim jen vzduchem,“ mínil Cais.

Jeho tým měl i tak dostatek možností, poslední půlhodinu dokonce odehrál v početní převaze, protože hostující Krejza po dvou žlutých faulech na Velikého musel předčasně do sprch. Jenže Lhotě vázly hlavičky z jasných pozic. Kodrija v první půli i Vincenc v závěru přestřelili, nadějné pokusy Pařízka také v bráně neskončily a bomba Dvořáka pleskla jen do břevna.

V penaltách však zářil brankář Tůma, který měl z předešlého duelu Nespek dobře nastudované pokusy hostů a ti je opakovali. Chytil jim tři rány a bylo jasno. „Tabulka je hrozně vyrovnaná, a protože jsme měli jasně na tři body, tak nás ztráta mrzí. Máme aspoň bod navíc, prohrát i penalty, to by tentokrát moc mrzelo,“ dodal Petr Cais.

Zavidov (v modrém) nečekaně vysoko 4:0 vyhrál na hřišti béčka SK Slaný.
Šlágr v Klobukách: osm gólů a penalt
Sokol Hostouň - FK Kralův Dvůr 2:1, FORTUNA:ČFL, 20. 10. 2019
Baratynskyy rozsekl derby, Hostouň přemohla Králův Dvůr