Charváta, Jandu a Nedvěda spojuje společná úspěšná minulost. Hrávali za SK Kladno, ale hlavní vzpomínky mají na působení v přední Kopanině, která s nimi sbírala úspěchy a postupy až do divize. Když kluci přišli do let, vrátil se Robert Nedvěd domů do Jedomělic a s ním i řada spolubojovníků z Kopaniny – mezi nimi i Charvát s Jandou. Tohle trio bylo vždycky perfektním základem a s nimi došel Sokol až k neuvěřitelnému postupu do I. A třídy a jejímu udržení.

Hráči postupně stárli, klub se i díky tomu zodpovědně dobrovolně vzdal A třídy a postupně získával i mladší borce. Jenže po několika koronavirových vlnách, kdy byl fotbal hodně okleštěn, už to v Jedomělicích na podzim skřípalo. S tréninky a pak pochopitelně i s výkony v zápasech, na které často klub sháněl hráče na poslední chvíli. Jedo sice uměly zavařit silným béčkům Slaného, Hostouně i Kladna, ale se slabšími soky nevyhrávalo a kdysi nedobytná domácí pevnost vyměnila základy – betonové nahradilo bláto s písek…

David Stahl na střídačce A týmu Kladna.
Řisuty zase dýchají, podruhé nachytaly Kobru. Zářil Stahl

Na Janu Charvátovi bylo vidět, že ho to hodně mrzí, proto také skončil. Vedení ho sice přemlouvalo, hráči na rozlučce se sezonou také, ale neuspěli.

Kontinuitu přípravy A týmu však zaštítí určitě i Martin Janda s Robertem Nedvědem. Mají podobnou filozofii jako Charvát, ale bude jen na nich, zda hráče přemluví, aby začali brát přípravu víc vážně. „Martin musel nejdříve tuto příležitost pečlivě zvážit, a jeho rozhodnutí se nerodilo lehce. S o to větším přesvědčením pak obě strany do tohoto svazku vstupují. Management klubu je nadšený, vnímáme posun Martina jako nejsprávnější směr, kterým se momentálně lze vydat,“ říká Robert Nedvěd, podle něhož má každý oddíl svá specifika a Martin Janda zná dokonale ta jedomělická.

Jasným cílem Jandy je pokusit se pro Sokol udržet další sezonu v kraji a více stmelit kádr. Pomáhat by mu měly posily. Přijít by měl Petr Jindra z Buštěhradu, pokračovat Petr Bakos, po zranění se pokusí o návrat Vojtěch Hora a Tomáš Henlín a vedení věří i v návrat Michala Dragouna a Petra Kubenky, který stále laboruje s bolavými zády. Návrat do tréninku oznámil i Jakub Erba. Odejít by měl jen Filip Milfait. U dvou jmen současného kádru pak stále ještě visí otazník.

Přípravné zápasy Sokola Jedomělice

5. března: Velvary B - Jedomělice (17:00, UMT Velvary)

12. března: Hředle - Jedomělice (14:00, UMT Tatran Rakovník)

19. března: Holubice - Jedomělice (15:00, Holubice)

SK Baník Libušín - TJ Sokol Nové Strašecí 3:1 (2:1), 1A.tř.,18. 9. 2021, kapitán Veselý diskutuje s delegátem Kudrnou
Satani zvládli těsnou bitvu v Praze. Mají trenéra rekordmana