DOKSY – MNÍŠEK P/B 4:0

V úvodu byli aktivnější hosté, jejichž tečovaná střela skončila na břevně, po chvilce zaskakující Rouček v bráně Doks dobře zmenšil úhel a zakončení Mníšku trefilo jen boční síť. Technický oblouček dokeského Chaloupky vyškrábl brankář hostů a poslední šancí hostů byla střela na zadní tyč, sražená Samkem těsně ven, okolo tyčky druhé. Poté Vincenc krásně našel Škváru jun., osamoceného na penaltě a ten měl dost času k otočce a střele k tyči (21.).

O deset minut později poslal Samek z křídla míč do mezery za obranu, který uklidil V. Mařík druhým dotykem pod břevno. Do černého mířil poprvé od návratu z Vinařic.

Po pauze přišel nejhezčí moment zápasu. Kedroň se akrobaticky položil do zpětného centru Chaloupky (63.) a brankář byl zcela nadbytečný. K parádě přidal i druhý zásah (73.), střelu uvnitř vápna otřel o záda obránce a bylo vymalováno. „Velmi dobrý výkon celého týmu. Jsem rád, že s nuceným střídáním Putíka a Samka nijak neklesla kvalita naší hry,“ potěšilo domácího kormidelníka Martina Škváru.

PETROVICE – VELKÁ DOBRÁ 4:3

Poslední Petrovice se dostaly do expresního vedení kuriózně. Doberský brankář Zlata pozdržel odkop, nastřelil dotírajícího Štemberka (2.) a míč se odrazil z první přímo do brány. Druhá branka padla po rohu z hlavy osamoceného Chlastáka (10.) Přes špatný úvod se čechisté rychle vrátili do zápasu. Po Kalouskově přihrávce se trefil pod víko J. Hrubý (21.) a po uličce do vápna vyrovnal Volman (36.). Ještě před půlí mohli hosté otočit děj, ale zakončení Hovorky bylo nepřesné.

„Je to pořád stejné, jako přes kopírák. Výrazná převaha po poločase k ničemu nevedla a z první akce soupeře jsme inkasovali,“ zoufal si doberský kouč Vlastimil Hrubý. Tentokrát se trefil z 25 metrů domácí Kašpar (56.). Další využitý roh značil zvýšení (65. – 4:2). Přesto se hosté nevzdali, po brance Volmana (71.) dokázali srovnat, ale pomezní rozhodčí odmával hodně sporný ofsajd. Velká bojovnost domácích rezultovala v šest žlutých karet. „Hráli hodně ostře, s maximálním nasazením,“ uznal Hrubý.

Aleš MORAVEC