Hředle byly do poločasu o dost nebezpečnější a měly hodně šancí. Poprvé postavily nedávnou rakovnickou posilu Zdeňka Schwendta a ten také otevřel skóre, když ukázal co umí, ve vápně nejančil a po kličce zavěsil. Měl i další šance, ale do poločasu přišlo naopak srovnání Slavoje, který také předváděl dobré útoky. Po jednom pálil Hudousek, J. Vitner zahrál rukou a Abrham z penalty nezaváhal. "V prvním poločase jsme hráli opravdu dobře a vytvářeli si šance. Bohužel mohlo a mělo být do půlhodiny tři nula a nebylo co řešit. Šance jsme neproměnili a navíc inkasovali z penalty," litoval trenér Hředel Jan Sklenář.

Jeho tým i bez hlavního střelce Bechnera zahájil výborně druhou část a po centru Schwendta se míč dostal až k A. Vitnerovi, který Kolumbiče propálil. Jenže Abrham bleskově odpověděl. Narazil si se Zieberem a potvrdil fantastickou formu. "Tomáši ubyly po příchodu Marka Ančičky starosti s trénováním a může se věnovat se jen své hře. Jeho výkon šel o sto procent nahoru, na Dobré geniálně poslal do gólovky Richtera a v Hředlích dal dvě branky a táhl celý Slavoj, ani osobka na něj nestačila," chválil velkou postavu utkání předseda Slavoje Petr Kovář.

Přesto měly k rozhodnutí nakonec blíž Hředle, svou šanci však trestuhodně zahodily. Sice byly ke konci pod tlakem Slavoje, ale v 84. minutě byl faulován A. Vitner a rozhodčí Pomykáček neváhal - pokutový kop! Jenže "rýbrcoul" Mario Kolumbič zase jednou ukázal, že když je v pohodě, je to pašák. Slámovi penaltu lapil a jeho tým následně totální zmar domácích dovršil. To střídající mladík Vašák vymíchal obránce, předal Matouši Hrubému a nejmladší člen velkého fotbalového klanu trefil svůj zatím nejdůležitější gól na 2:3!

Jan Sklenář byl hodně smutný. "Fotbal dokáže být hodně krutý. Troufám, si říci, že tři čtvrtě zápasu jsme byli lepším týmem a body nemáme. Na konci jsme dostali penaltu, bohužel jsme ji však neproměnili a trest byl až příliš krutý. Když to shrnu, tak nás porazil Abrham, na kterého jsme upozorňovali a v brance Kolumbič. I přes hlušší čtvrthodinu, mezi 60. až 75. minutou, kdy byli hosté lepší, jsme měli utkání zvládnout. Mrzí mě to, že lavičku neopouštím po vítězství a tým nepředávám v lepší situaci," mrzelo ho.

Petr Kovář mínil, že o fotbal ve Hředlích moc nešlo, spíš o nakopávanou domácích, která dělala obraně Slavoje oslabené zraněními Kaválka, Caizla, Peteříka a vykartovaného Houhy problémy. "Když hvězda týmu Kolumbič vytáhl v závěru penaltu, začali jsme cítit šanci vyhrát a taky že jo," byl spokojený a poděkoval i trenéru Marku Ančičkovi známému spíše od mládeže, ale třeba i z lavičky Tuchlovic. "Je to náš nejvěrnější trenér a já potřeboval na hráče trochu bič. Ihned mě napadl on, a i když odmítl několik nabídek, řekl mi, že Lokádu nikdy neodmítne. A už jsem věděl, že to bude fungovat. Hráči jsou sice zaskočeni, že po nich někdo chce aktivní fotbal, ale dva zápasy a dvě výhry, to je nejlepší odpověď pro všechny, kdo o změně pochyboval," řekl Kovář.

Jeho tým nyní přivítá trápící se Švermov a má speciální motivaci. Ze Švermova je totiž brankář Kolumbič a ten vypsal prémii za výhru Slavoje. pikantní bude také návrat Davida Müllera, aktuální kouč Baník na Slavoji hrál i trénoval.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...