VÝBORNÁ HŘEBEČ

Nespekům se ve Hřebči nepovedlo vyvarovat vlastních chyb, samy neproměňovaly šance a dokonce ani penaltu, kterou zahodil Klauz v nastaveném čase. Hřebeč ale hrála výborně, dařila se jí i zkraje soutěže slabá defenziva a vyhrála zaslouženě. „Konečně se dostáváme trochu výš. Pomohlo uzdravení Barance, měli jsme lepší produktivitu. A s výkonem soupeře roste i ten náš,“ těšilo domácího manažera Štěpána Sádeckého.

Hřebeč ke třem bodům nasměroval už po šesti minutách Obradovič, posila z Libušína, který ale po chvíli stadion opustil po střetu hlavou s protihráčem. Za stavu 1:0 měli hosté tři možnosti za vyrovnání, jenže finále jejich nadějných akcí se jim nepovedlo. Když poté neudrželi Nováka a ten jim po samostatné akci bodlem dal druhý gól, bylo ve Hřebči veselo.

Ve druhé části sice Nespeky ještě zatlačily na pilu, po snížení sahaly zejména při třech trestných kopech kousek za vápnem, ale ani z jednoho neudeřily. Byť v jednom případě žádaly odpískání ruky bránícího borce.

V 93. minutě jejich sobotní dopolední nemohoucnost završil zmíněnou zahozenou penaltou Klauz.

Stoupající formu Hřebče teď prověří jeden z nejlepších celků soutěže, Klíčany.

VÍTĚZNÁ PARÁDA DVOŘÁKA

Kromě výhry Lysé v Poříčí je druhým největším šokem přeboru úspěch Lhoty ve Vlašimi 2:1. Béčko druholigového klubu už možná trochu hřeší na to, že je schopné zápasy otáčet. Doma proti Lhotě se mu to už nepovedlo.

Vlašim měla první šanci, ale míč skončil vedle a to se ukázalo hodně důležité. Hosté začali být nebezpeční, Zmeškal ještě první šanci nedal, ale pak poslal Primus ostrý centr před bránu a štírek Kodrija otevřel zblízka skóre.

Ve 23. minutě domácí chybovali při odkopu a za chybu draze zaplatili. K míči se dostal Dvořák, a že zdálky umí, ukázal krásnou ranou do šibenice.

Teprve pak Vlašim šlápla na pedál a po přestávce Lhotu přitlačila pořádně na její půlku. Jenže k dalšímu obratu tentokrát scházela přesnost v nadějných pozicích, jichž měla Vlašim několik. Nakonec uspěl Habal, ale už scházelo jen pět minut do konce a Lhota zuby nehty náskok ubránila.

Hostům paradoxně pomohlo, že zraněný hrající kouč Šalamoun nastoupil až ke konci místo mladého Pařízka. „Ve druhé půlce jsme byli pod tlakem a tam Šalyho zkušenost a kvalita hodně pomohly,“ mínil lhotecký Petr Cais. Dodal, že tenhle zisk je pro Lhotu zlatý. „Vlašim je fotbalová, body se jí budou brát těžko. my byli odměněni za první poločas, ten se nám povedl.“

ŠANCE MRZELY

Také Tuchlovice sebraly nečekaně aspoň bod, když v Poděbradech prohrály 0:1 až po penaltovém rozstřelu. Předseda klubu Josef Bešta byl ale lehce zklamaný, jeho tým měl ke třem bodům tentokrát rozhodně blíž.

Poděbrady totiž sice byly lepší v poli, šance jim ale tuchlovická obrana dirigovaná novou stoperskou dvojicí Š. Procházka – Tomič nedovolila žádné a naopak hosté třikrát sahali po vítězné brance. Jenže v koncovce shořeli, když Starenko trefil břevno a Červenka v úniku přestřelil s brankářem i horní tyč. „On tyhle situace umí, takže jsme mu věřil,“ vyprávěl Bešta, jehož tým tak došel až k penaltovém rozstřelu. ty mu obvykle jdou, ale tentokrát brankář Šimek nechytil žádný pokus, navíc selhal i při vlastní exekuci. V první sérii navíc nedal ani další zkušený borec Hafenrichter, a tak bod navíc zůstal v lázeňském městečku.

„Když jsme tam jeli, bod bychom brali. Takhle to zamrzí, protože jsme měli šance a nedali,“ dodal Bešta.

SK Velké Přítočno - SK Braškov 3:2 (1:0),  I.B , 14. 9. 2019
FOTO: Senko zařídil první triumf Přítočna
Vlastimil Hrubý s třetí brankou tušil, že úspěch v derby je blízko // FC Čechie Velká Dobrá - SK Doksy 3:1 (2:1), I. A. tř., 14. 9. 2019
FOTO: Doberáci umí derby lépe