Tenhle zápas bude Doksy dlouho mrzet. Proti hvězdné sestavě s brankářem Štěchem, obránci Mazuchem, Soldátem a čerstvě i s útočníkem Václavem Kadlecem zahráli výborný zápas a sami ho mohli rozhodnout. Při šancích se však vyznamenal brankář Štěch, který ne náhodou chytal ve West Ham United a ve Spartě. Vytáhl nádhernou ránu střídajícího Galbavého (byl po nemoci a nahradil zraněného Böhma) do šibenice a pak ve zřejmě klíčovém zákroku vykopl nohou pokus Chaloupky.

„Tam se to asi zlomilo, Štěch ukázal, že ne náhodou chytal v Anglii a ve Spartě, navíc měří skoro dva metry. My ale měli proměnit další šance, jenže prostě netrefujeme zařízení, to se opakuje pořád. Přitom stačilo dát první gól a podle mne bychom vyhráli my, soupeře jsme totiž vůbec do ničeho nepouštěli,“ byl zklamán trenér Doks Martin Škvára.

Milín, jehož hlavní útočník Gabriel nenastoupil, sázel vepředu na někdejší star Sparty Václava Kadlece. Toho ale obrana hostů k ničemu nepustila. „Výborně se na něm střídali Černý, Pešička i Zimerman,“ chválil svoje obránce Martin Škvára.

Přesto jeho tým nakonec hosty do jedné šance pustil a Zákoucký ji trochu šťastnou ranou proměnil. Hned vzápětí domácí zariskovali, otevřeli hledí a Kunc vedení Milína pojistil.

Videomomentky / SK Doksy - TJ Ligmet Milín 0:2, KP, 12. 8. 2023 | Video: Bohumil Kučera

„Hodně to bolí, fakt zbytečná prohra. Lidi nás sice za výkon chválili, ale radši bych hrál blbě a měl nějaký bod. Minimálně na remízu jsme měli, i když soupeř má opravdu výborné fotbalisty a nejen ty známé. Rozhodně mají divizní kádr,“ uznal Martin Škvára.

V příštím kole jedou Doksy do Tuchlovic, tohle derby bude hodně sledované.

Doksy – Milín 0:2 (0:0). Branky: 84. Zákoucký, 85. Kunc. Rozhodčí: Stumpf. Diváků: 200.

Doksy: Švarc – Pešička, Zimerman, Černý, Prošek (85. Fišer) – Sekanina, Neuman, Čampulka, Dlouhý (62. Chaloupka), Böhm (35. Galbavý) – Nesládek (87. Větrovec).