LHOTĚ TREFIL BODY KWAME

Nejlépe se má Lhota, panuje tam velká pohoda. Mužstvo zvládá těžké zápasy a soupeři ztrácejí body. Tým kouče Jiřího Kabyla vede po výhře 1:0 na hřišti Sparty Kutná Hora už o pět bodů před duem Poříčany – Slaný.

Výhra se nerodila lehce. Obrana Lhoty sice na rozdíl od podzimního duelu uhlídala perfektního střelce Kacafírka, ale směrem dopředu jí kombinace vázla. Domácí měli jednu velkou šanci, jenže Matouška v ní vychytal výborný Tůma. Pět minut před koncem přišlo rozuzlení: Hájkův roh našel hlavičkujícího Kwameho a ten nezaváhal. „Důležité body, protože soupeř byl hodně nepříjemný. Hru si nekomplikují, hrají na Kacafírka a ten je prostě nadstandardním hráčem. Kluci ho ale výborně uhlídali, důslední byli po celém hřišti a nakonec jsme dali i gól,“ těšilo Jiřího Kabyla.

TUCHLOVICÍM HRAJE SKVĚLÁ PARTA

Naopak v Tuchlovicích vládne na jaře fotbalová radost. I tady mnozí kádr podceňovali, ale kluci makají jeden za druhého, dřou a přidávají rovněž fotbalový um. Spartak Příbram porazili 3:2 a nesrazil je ani vlastenec. Už v úvodu uzdravený a nabuzený fofrník Cabejšek pláchl obraně a obloučkem nedal brankáři šanci – 1:0.

Z fotbalového utkání krajského přeboru Nové Strašecí - Slaný (1:1, pk 4:3)
Slaný zazdilo třetí přesilovku, ze Strašecí má jen bodík

Pak sice Nejedlého nešťastná teč znamenala další lob a vyrovnání, ale už za pár minut vrátil domácím vedení Fitko z penalty za faul na Hadriku. Týmu navíc vyšel nástup do druhého dějství, kdy svůj střelecký půst prolomil po rychlé křídelní akci Hadrika. „Tomu jsem gól přál, zasloužil si ho. Ale pochvalu musím dát všem, každý něčím přispěl. Jediné, co jsem klukům vytkl, byl druhý gól hostů v závěru. Tam jsme se zbytečně drali do brejku, místo abychom to vzadu v klidu pohlídali,“ řekl trenér Martin Hřídel, jenž dal ke konci šanci také šikovným klukům z béčka – Feldmanovi a Chocholovi.

LIBUŠÍN TÁPE DÁL

Ani počtvrté na jaře nebodoval Libušín a je v tabulce už poslední. Tentokrát v azylu Tatranu Rakovník zaslouženě podlehl Klíčanům 1:3. Na brzký gól soupeře ještě odpověděl po dvou minutách Sejtarija, který se na desítce otočil kolem beka a zavěsil, ale pak už zase hráli hosté. Ex-ligový Jeslínek zvyšoval ve 29. minutě už na 1:3 a tenhle stav vydržel do konce. „Zase jsme dělali hrubé chyby a nedali nějaké šance. Ty měl i soupeř a nakonec to mohlo dopadnout ještě hůř,“ nehledal výmluvy trenér Baníku Martin Nový, jehož tým doplácí na úzký kádr i absenci domácího prostředí.

Otevření Síně slávy kladenského hokeje. František Pospíšil.
Dokumenty o Beranovi a Pospíšilovi ve čtvrtek odvysílá ČT

SKUTEK UTEK…

Venku se nedaří příštímu tuchlovickému sokovi, Hřebči. Podlehla v Poděbradech 2:4, když podle vedoucího týmu Jozefa Janíka hrála hodně mizerně a nebyla si schopná poradit hlavně s domácím šutérem Křelinou. Ten dal hattrick a obránce pěkně vodil. Hřebeč úplně marná nebyla a po přestávce dvakrát snížila (nejdříve Macháčem a pak Novákem z penalty za faul na Klavíka) na rozdíl jediného gólu. Vyrovnat mohli Novák a M. Stříbrský, avšak šance nedali a domácí Nedorost v 82. minutě pečetil na 4:2. „Doplatili jsme na špatný začátek, na ty trpíme dlouhodobě. Máme tragické návraty dozadu, jeden spoléhá na druhého a skutek utek. Byla to bída,“ uznal Jožo Janík.

90. let fotbalu v AFK Tuchlovice. Šimon Procházka
Děsivé zranění Procházku nezlomilo, na jaře rozjel střeleckou show