LHOTA JEDE

V derby proti nedalekému Novému Strašecí sice Lhota dvakrát neuhlídala šutéra Kaválka, jenže to až v poslední pětiminutovce, kdy už vedla 5:0. Nakonec tak vyhrála jasně 5:2 a dál je v tabulce první.

Kaválek měl tutovku i v úvodu, ale v poslední době výtečný Tůma ho vyčapal. Místo toho Lhotě soupeř nahrál ještě víc. Neuhlídal při standardkách Šalamouna a Ibeho a vzápětí se nechal vyloučit L. Mrázek za hodně hanlivé výroky na adresu trenéra Lhoty Jiřího Kabyla. Ibe přidal další branku a Lhota v pohodě zápas ovládala. „Mrázka komentovat nebudu, zajímá mě jen můj tým. A ten zahrál perfektně. Měli jsme tlak, šance, po přestávce už to byl festival zahozených šancí. Pak se ale krásně trefil Houžvička, když všichni čekali centr, a ještě Hájek skvělým obstřelem. Dva inkasované góly na konci mě tolik nemrzí,“ mávl rukou spokojený trenér Lhoty Jiří Kabyl.

KONEČNĚ RADOST!

Radost panovala ve Slaném, kde domácí konečně odvedli to, nač herně mají a Poděbrady porazili jasně 3:0. Skvělý byl už začátek, kdy obranu hostů větral Vimr. Když pak v kritické chvíli vychytal Sedlák kanonýra hostů Křelinu, začali domácí střílet branky. Nejdříve se ujala neuvěřitelná bomba Hansla z 28 metrů do šibenice, která může aspirovat na gól roku. Pak se Hořejší natáhl po centru Vimra a zvýšil.

Definitivní zlom přišel po přestávce. Hostům vykopl tutovku z brankové čáry stoper Jaráb a po chvíli byl na druhé straně faulován Vimr – Galbavý z penalty jistil na 3:0. „Konečně jsme se na jaře dočkali zlepšené hry, bojovnosti a odhodlání, které nám v předchozích zápasech chyběly. Hosté se ukázali jako velmi silný soupeř,“ hledal šéf týmu Milan Šúr aktiva na obou týmech. Do hostů si přesto rýpl kvůli nucenému převlékání dresů. „Suverénně přicestovali v bílém, ač bílé dresy máme na SKFS nahlášeny my,“ divil se Šúr.

JENOM BOD A VZTEK

Libušín sice získal na hřišti Spartaku Příbram první bod, z porážky 1:2 po penaltách ale rozhodně radost neměl. Ještě v 88. minutě vedl zásluhou výstavní rány Výborného, ale pak inkasoval smolně ze standardky. V penaltách pak Výborný tak úspěšný nebyl a domácí vzali cenný bod navíc. „Je to k nasr.ní,“ ulevil si trenér Martin Nový.

Ten už nemohl počítat s Obradovičem, který v týmu skončil. Po dlouhé době sice nastoupil Fujdiar, ale po dvou minutách šel z placu, zranění se obnovilo. Nakonec šel do hry nedoléčený Abrham. „I tak jsme hráli dobře, jen jsme měli ze tří jasných šancí potvrdit náskok. Nakonec dali domácí hodně šťastný gól a my máme jen bod. Nečeká nás nic jiného než boj,“ dodal Martin Nový.