Tatran jako jediný hrál už v pátek, svaz mu vyšel vstříc. Čekalo se, zda tým zopakuje některé překvapivé výsledky z minulých kol (vysoké výhry nad Vraným a Braškovem), ale opak byl pravdou. Lány mají spolu s Tuchoměřicemi na jaře nejlepší formu, zvlášť teď, v posledních týdnech. Ještě hodlaly zaútočit na bronz, což už sice nezvládnou, ale čtvrté by po páteční výhře 11:1 ještě být mohly. Zejména dvojka Jaroslav Mušálek - Milan Petr zářila, oba zkušení borci nastříleli do sítě nebohého gólmana Tatranu Adama Beneše po čtyřech gólech. „Rozdíl byl moc velký, ani to nemá cenu moc pitvat,“ mávl rukou Milan Petr, ale jinak je vůdce Lán moc rád, jak mužstvo závěr ročníku uchopilo a jak si fotbal užívá. "A ještě se přetahujeme s Jardou Mušálkem o korunu střelců, my dva nestřelci," smál se Petr, jehož tým dohraje sezonu opět už v pátek od 18 hodin. "Osvědčilo se to, lidi přišli. A my jim děkujeme za skvělou podporu," dodal Milan Petr. 

Tatran po loňském neslavném konci v divizi, kterou dohrál jen díky pomoci SK Rakovník, chtěl klub restartovat v nejnižší krajské soutěži, ale i ta byla pro tenhle kádr příliš těžkým oříškem. Snad klub se srdcaři jako jsou Václav Eck nebo David Svoboda zastaví pád v okresním přeboru, pokud se samozřejmě neobjeví nějaká cesta, jak se nakonec přece jen i ze třetího místa od konce nezachrání. Což se někdy může povést a právě Tatran to jednou sám zažil v divizi.

Divizní derby: Kladno (v bílém) porazilo Slaný vysoko 8:0. Filip Jančí střílí svou první branku za Kladno. Foto: Roman Mareš
Rakovník je blízko záchraně, proti kladenské rezervě ho spasil Kotaska

Hředlím chyběl proti Lhotě hlavní tahoun ofenzivy Denis Scott Bechner potrestaný za vyloučení v Zavidově (dostal jeden zápas stop). Právě tohle mohlo být jazýčkem na vahách zápasu se Lhotou, jíž naopak dorazil kanonýr Matyáš Kudela. Byl důležitou postavou, protože vstřelil první a jak se ukázalo i vítězný gól.

Nicméně hlavní chválu vítězů sklidil gólman Jakub Pejša, který lapil do přestávky několik šancí domácích. Poté už přišel zásah Kudely, a když se v 70. minutě trefil vysoký Zíka, bylo hotovo. Vše ještě jistil v závěru Denys Danylych – 0:3. „V první půli jsme měli štěstí, resp. Pejša toho dost chytil. Druhý poločas už byl v naší režii, ale byl to těžký zápas,“ mínil velezkušený zadák Lhoty Tomáš Vlasatý, na němž hlavně obrana mužstva celou sezonu stála.

Podle něj bylo raritou, že úspěšní dorostenci Lhoty obvykle hráli nejdřív dopolední zápas své kategorie a pak ještě za muže. Stejně jako tentokrát. „Raritou je i to, že máme v kádru čtyři rozhodčí a ti nebyli na každém utkání. Takže jsme pořád museli měnit sestavu. Přesto jsme to zvládli zaslouženě,“ je si jistý Tomáš Vlasatý.

Doplnil, že na poslední zápas sezony má extra motivaci. „Na Braškově válel můj táta s Tondou Drábem, který v ten den bude slavit pětasedmdesátiny. Tak se hodí, abych to tam ukončil,“ dodal Tomáš Vlasatý.

Hředelský kouč Jan Sklenář byl hodně zklamán. "První poločas jsme sice měli opticky pod kontrolou i nějaké zajímavé příležitosti jsme si vypracovali. Bohužel jsme hráli jen 80 metrů hřiště. Na posledních dvaceti metrech jsme nedokázali vymyslet takřka nic," štvalo ho, ale ještě víc kritizoval svoje kluky za druhou část. "To byl klasický pouťák. Jak kdyby hráči ani nechtěli vyhrát. Takto se o body nehraje. Žádné oživení nepřinesla ani střídání, a když si ve druhém poločase dělal soupeř na hřišti takřka co chtěl, dopadlo to, jak dopadlo. Lhota si svoje šance vyčekala a hlavně je proměnila," popisoval Sklanář a těší se na konec sezony. "Protože na jaře předvádíme hnus. Hráči si budou muset sami ujasnit, jak k tomu v krátké letní přípravě přistoupí, abychom se vrátili k podzimním výkonům," uzavřel kritické hodnocení Jan Sklenář.

Hřebeč je přeborníkem Středočeského kraje za ročník 2022-2023
Hřebeč potvrdila triumf v krajském přeboru, konfety odšpuntovaly gejzír radosti

V souběžně hraném duelu u Jazzu v Roztokách domácí bojovníci zkoušeli čelit silné sestavě Zavidova, ale gól dostali podobně jako Tatran v Lánech velmi brzy, už ve 3. minutě od Neveďala. Tenhle střelec se prosadil ještě jednou, k tomu také dalších rychlík Ždánský. K tomu přišel jeden vlastní zásah a po 37. minutách bylo jasné, že Roztoky B třídu asi nezachrání.

Jejich kapitán a tahoun Michal Čermák dal v závěru aspoň čestnou branku z penalty, ale mužstvo má šanci už jen na posun na 12. místo, kdyby uspělo ve Hředlích. Ani tam ovšem favoritem nebude, i když soupeři konec ročníku moc nevychází.

Doplňme, že na Rakovnicku hrála ještě Lubná, a přestože je poslední a čelila jednoznačně nejlepšímu celku tabulky Tuchoměřicím, žádnou ostudu výborné návštěvě neudělala a padla 1:4. To jiné týmy dopadly s lídrem podstatně hůř. Podle několika soupeřů Lubná určitě nebyla nejhorším mužstvem v soutěži.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...