Tři body získaly Tuchlovice doma s Kosoří a byly to hodně důležité tři body. Oba týmy tuší, že budou hrát spíš o záchranu, o to větší to byla bitva. Nevyhrál ji lepší tým, ale šťastnější. Na domácí straně zazdil stejně jako v Poděbradech sólo Červenka, hosté zase jednou vybagovali obranu, ale ránu do prázdné brány zastavil na čáře stoper Tomič. „Na šance to bylo vyrovnané, my měli kliku, že jsme jednu proměnili,“ přiznal šéf Tuchlovic Josef Bešta po výhře 1:0.

O té se rozhodlo v 78. minutě, kdy Pospíšil zatlačil na obránce, ten chyboval při malé domů a Srb Miškovič po dlouhé kličce brankáři zavěsil. Zkušený Piták ještě v 89. sahal po vyrovnání, jenže těsně minul.

Ještě větší překvapení přichystala svým fanouškům Hřebeč, která remizovala na hřišti v té chvíli druhých Klíčan 2:2 a navíc konečně zase jednou zvládla penaltový rozstřel. Naposledy se jí to povedlo v prvním jarním kole minulého ročníku a také proti Klíčanům.

V sobotu se hrál v Klíčanech pěkný zápas dvou kvalitních týmů. Domácí poslal do vedení Slánský střelou z vápna, když mu nechtěně nabil Sedláček. Pak ale zazářil při hlavičce zblízka brankář Zajíček a Hřebeč mohla srovnat M. Stříbrským, který však v tutovce selhal.

Zato začátek druhé části hostům vyšel dokonale. Sedláček posadil centr na hlavu Pinkase a ten hlavou vyrovnal. Hlavou se pak rohu trefil i Brodský a rázem to bylo 1:2.

To bylo znamení pro domácí, kteří i bez Jeslínka zabrali, vynutili si tlak a přes snahu Zajíčka v 73. minutě srovnali hlavičkou Kalaše.

Klíčany pak chtěl urvat výhru, pokračovaly v tlaku, ale závěr zase patřil Hřebči. Nakonec rozhodl až penaltový rozstřel, v němž zaváhal jediný hráč – domácí Kraus.

„Byl to velmi dobrý zápas. Náš tým podal disciplinovaný výkon a sedělo mu, že domácí chtějí hrát fotbal. A oni ho umí, byli fakt dobří. O to víc si výsledku ceníme,“ hodnotil manažer Hřebče Štěpán Sádecký.

Už méně chválil hřiště a zázemí klíčanského areálu. „Nás kritizoval jeden pán na jaře, když jsme je hostili na Motorletu, že se nemají kde rozcvičit. Ale sami mají díry v hřišti, což je podle mne ostuda. Také postavili nové kabiny, ale jen pro sebe, vás pošlou do těch starých. Což mi přijde přinejmenším zvláštní,“ dokončil kritiku Klíčan Sádecký.

Lhota po výhře ve Vlašimi doma nezazářila a padla se silnou Velimí 0:3. Hosté vedli už po dvaceti minutách zásluhou kanonýra Jíchy, do pauzy zvýšil Vocel. Domácí se přes obranu dirigovanou ex-ligistou Hartigem těžko prokousávali a nedali ani gól.

I Lhota nakonec přece jen o víkendu mohla trochu slavit, na poslední chvíli totiž z Kladna ulovila výborného záložníka Jana Pechra. „Pustili jsme ho do zimy do Lhoty, u nás by neměl tolik herního vytížení,“ vysvětlil manažer SK Kladno Petr Brabec, jehož tým přivedl v poslední době P. Růžičku, Bagoua a Noska a kádr ser tak hodně zaplnil.

Libušín - Velká Dobrá 3:1, I. A. tř., 21. 9. 2019, hrdina zápasu Jan Čurda