Lhota utekla z neřešitelné pozice na hřišti Spartaku Příbram, kde v deseti a bez brankáře otočila stav na 3:2 ve svůj prospěch. Toho využil Libušín soupeřící se Spartakem o padáka. Baník na rozdíl od Lhoty brankáře měl do posledních chvíle a jen díky jeho famóznímu výkonu otočil duel s Poděbrady.

NEUVĚŘITELNÝ OBRAT LHOTY

„Nikdy jsem nic podobného nezažil a možná už ani nezažiju. Na hráče jsem byl neskutečně pyšný,“ rozplýval se trenér Lhoty Jiří Kabyl poté, co jeho tým prošel v Příbrami neskutečnými peripetiemi. Zprvu to zase tak zajímavé nebylo. Spartak byl do půle jasně lepší a mohl klidně vést více než 1:0. Po obrátce se ale opět oslabená Lhota zvedla, Mbah vyrovnal a zdálo se, že míří za rozhodnutím. Šestnáct minut před koncem se však začaly dít věci. Domácí hráč po dlouhém míči za obranu postupoval sám na gólmana Tůmu, ten byl u míče později a fauloval – jasná červená.

Lhota si přivezla jediného brankáře (Vošmík byl v zahraničí) a tak mezi tyče musel záložník Danylych. Ten ale okamžitě z trestného kopu inkasoval od Vaška a s hosty bylo zle. Ti ale zapnuli na plné obrátky a neskutečně kolem zápasu pohnuli. Primus po akci Hájka rychle vyrovnal a Lhota tlačila dál. Po další šanci z toho byla penalta, jenže tu Hájek poslal vedle!

Hlavu si z toho tenhle skvělý borec nedělal, hned po příbramském rozehrání rozjel s Chlapcem další akci a to už se trefil – gól na 2:3 stanovil konečný účet!

„Opravdu neskutečné, co kluci ukázali. Celé mužstvo myslelo jedině na vítězství a i já to beru jako jedno z největších vítězství, které jsem v kariéře zažil,“ dodal nadšený Jiří Kabyl, jehož tým je sice v tabulce druhý, ale vlastně první, protože skóre má sice horší než Poříčany, ale vzájemné zápasy hovoří pro něj.

FAKÍR PORÁČANIN

V zimě zacelil Faris Poráčanin místo v bráně Libušína a jeho předchůdce Cipra musel po sobotním výkonu gólmana proti Poděbradům jen chválit, podal totiž životní výkon. V prvním poločase jednou inkasoval po brejku a ráně kanonýra Křeliny. Domácí publikum tradičně žehralo na rozhodčí, kteří nejdřív Abrahamovi a pak Veselému neuznali góly kvůli ofsajdům. Zhruba od 60. minuty domácí otevřeli hru a to byla voda na mlýn hostů.

Jenže přišly velké okamžiky zmíněného Poráčanina. Chytil hostům čtyři sólové nájezdy, přidal jeden neskutečný reflexivní zákrok a držel Libušín ve hře. Trenér Poděbrad Bobek už pomalu kolaboval a ještě hůř mu bylo dvě minuty před koncem, kdy jeho tým zazdil další sólo z půlky a naopak Baníčku povedla pěkná kombinace, centr a nabíhající veterán Dimov parádní hlavičkou v běhu vyrovnal. „Už jsme dodýchávali, ale tahle paráda nás nakopla,“ usmíval se trenér Libušína Martin Nový.

V penaltovém rozstřelu šlo domácím o moc. Jako první selhali hosté, ale Veselý je napodobil a pálil jen do břevna. Nicméně zbylí zkušení Havrda, Abrham i Výborný dali, zatímco fakír Poráčanin chytil hned dvě penalty a Libušín mohl slavit. „Víme, že nás čeká Slaný a Lhota, tedy super týmy. Ale máme vše ve svých rukách a budu se opakovat: dokud dýcháme, budeme se prát. Z týmu mám fantastický pocit, kluci táhnou za jeden provaz,“ dodal Martin Nový.