Senzace v Libušíně, lídr podruhé padl

Libušín měl i bez opory Obradoviče do utkání s Dobrovízí snový start. Volfovi po minutě hry chyběl k šanci kousek, ale za chvíli už dostal přesný centr a s přehledem ho uklidil do branky Švédy. Domácí, jimž prospěl návrat stopera Veselého do sestavy, hráli dál dobře, jenže pak se jim zranil Fujdiar ml. a Dobrovíz převzala iniciativu. Poráčanin však dvě jasné šance hostů zmařil a napravil tak zaváhání ze Švermova. Na druhé straně zastavil Marouška v úniku ofsajdový praporek.

Po obrátce hrál Libušín zezadu a hodně zodpovědně, velké šance hostům nedovoloval. A když byl pod největším tlakem, zasadil soupeři ostrou ťafku. Maroušek si našel odvrácený centr, vnikl do šestnáctky a napálil merunu na bližší tyč - 2:0. V další tutovce sice Hrubého vychytal skvělý Švéda, ale jeho tým už v křeči odpověď na domácí nadšení nenašel a opouští po dlouhé době první místo, kde ho střídá Mšec/Nové Strašecí.

"Hráli jsme zodpovědně a využili menší krize soupeře, kterou jsem sledoval už před týdnem, když jsem viděl jejich zápas s Braškovem. Tenhle duel byl podobný. Nám hodně pomohl návrat Veselky do sestavy a výborně zachytal Faris," chválil zkušené borce trenér Josef Fujdiar starší.

Derby Nov - Slovan nedohráno... Hostující Milan Pavlosek (ve žlutém) fyzicky napadl rozhodčího Michala Kalíka.
Nedohráno: Pavlosek v derby Novo - Slovan neudržel nervy a trefil Kalíka lahví

Vraný proti deseti ztratilo na Dobré náskok

Silné týmy, jimž ale schází výsledky, se střetly na Velké Dobré. Té se moc nepovedlo napravit debakl z Lán, ale ani hosté z Vraného neodjížděli moc spokojení. Vedli už 2:0 a hráli proto deseti, přesto si na cestu zabalili jen jeden bod (2:2).

Ale úplně kritičtí nebudeme, oba celky totiž předvedly pěkný fotbal a fanoušky pobavily. Šance pršely a v úvodu je proměnili Vranští, když se trefili Novák a nejlepší střelec soutěže Kubík. Ten se v čele pořadí kanonýrů udržel díky této trefě, protože ho stíhá a vlastně už dostihl mšecko-strašecký Kapek.

Sleduje je domácí šutér Faktor a ten dal Doberákům naději těsně před pauzou snížením na 1:2.

Snahu o vyrovnání zkomplikoval Čechii brankář Martin Kindl, který šel v 57. minutě do souboje s útočníkem moc ostře a dostal za úder do obličeje červenou kartu.

Ale Vraný s přesilovkou nenaložilo dobře. Inkasovalo gól na 2:2 od Stříšky a vytvořilo si v závěru jedinou šanci, kterou Kostovčík zahodil. To Čechie byla blízko ke třetí brance ještě dvakrát, ale ani její hráči nedali a body se tak dělily.

„My nakonec bod asi bereme,“ vzkázali Vranští.

Libor Rychlý (vlevo) a Martin Šimek spolu odehráli v dresu Lhoty spoustu skvělých zápasů. Teď už je Rychlý doma na Brandýsku a Šimek v Tuchlovicích. První druhého překonal, ale kamarády zůstali.
Okres: Lidice k lídrovi nejely, konec v Olovnici byl jenom pro silné povahy

Braškov potvrdil doma dobrovízský zisk, zářil Krovoza

Roli favorita potvrdil Braškov doma s Hostouní B. Vyhrál 5:1, když hattrick zaznamenal Matěj Krovoza. Hosté povzbuzeni výhrou se Zavidovem bojovali, byli urputní a vepředu spoléhali na hrotového Františka Motlíka. Dal nádhernou branku ze 30 metrů do šibenice, ale jen tím zmírnil vysoké skóre.

Braškovu se i bez zraněných či vykartovaných borců Šimáčka, Hudouska, Nejedlého, Osvalda, Šebesty či Korpy dařilo od začátku. Ve formě hrající dvojka Repaský - Zábranský nachystala první gól Krovozovi, pak Přichystal parádním bochánkem za obranu vysunul do sóla Zábranského - 2:0.

Po pauze pokračoval ve výborném výkonu Krovoza a v 70. minutě už měl na kontě hattrick, pak vše uzavřel hlavičkou Brodský.

"Věděli jsme, že máme kvalitu, ale také že se žádný soupeř neporazí sám, což se potvrdilo. Ale s tímhle zápasem a celkově vstupem do jara jsme moc spokojení, tým šlape. Jediné, co nás trochu brzdilo, bylo dost nerovné hřiště, které je po zimě ještě měkké a sobotní zápas béčka mu dal dost zabrat. Ale poradili jsme si," byl rád Martin Šalamoun.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...