„Klasicky jsme prospali úvod,“ čertil se manažer Hřebče Štěpán Sádecký. Hosté zářili a vůbec nepřipomínali truchloorchestr, který před čtrnácti dny dostal rychtu v nedalekých Doksech. Teď měl k dispozici některé zkušenější hráče a v 6. minutě vedl brankami L. Nováka a Rakouského o dva góly. Pak se sice Hřebeč zlepšila, jenže po půlhodině se postavil k trestňáku L. Novák a dal svůj druhý gól – parádní.

V té chvíli šel do zápasu ex-ligista Prosek, který v 10 hodin dopoledne dosedl na Ruzyni po letu z Norska a okamžitě mířil na fotbal. S ním se hra domácích zvedla ještě víc a M. Dolejš po rohu korigoval.

Celkem slušně nastoupil favorit i do druhého poločasu, ale trefil břevno, pak nevyužil několik závarů a snížil až Melichar (61.) opět po centru.

Hosté se v těch chvíli hlavně bránili, ale jednu tutovku ještě měli, tu ovšem Zajíček fantasticky chytil. Na druhé straně však čapal také fantasticky Vrána, nebo mu na brankové čáře pomohla obrana. Když Melichar v poslední minutě poslal hlavičku zase jen do rukavic připraveného Vrány, přišel brejk hostů a Pitloun jistil na 2:4. „Když takhle trestuhodně prospíme začátek, nemůžeme jen tak bodovat,“ dodal Štěpán Sádecký a hrající kouč Miroslav Novák přiznal: „Podcenili jsme je.“

Hřebeč – Mnichovo Hradiště 2:4 (1:3). Branky: 37. M. Dolejš, 61. Melichar - 2. a 31. L. Novák, 7. Rakouský, 93. Pitloun. Rozhodčí: Nehasil. Diváků: 50.