Ve Slaném byli lepší hosté z Klecan, ale postihla je známá fotbalová nemoc, která občas zasáhne každého. Byla to bolest v koncovce, protože hosté by nedali gól asi ani do půlnoci, jak se říká. Třeba kanonýr Hrdina, jindy téměř neomylný. Měl několik tutovek, ale buď vyhořel na Marešovi, nebo pálil mimo.

Ve 30. minutě dokonce hosté postupovali z půlky úplně sami na bránu, ale Mareš nájezd ustál, míč chytil a dal svému týmu šanci. „To byl podle mne zlomový moment zápasu,“ mínil trenér Slaného Radim Vavroch.

Na druhé straně však podobnou šanci zahodil také Pospíšil, ale před poločasem se povedl domácím ťukes, když zkušený navrátilec do sestavy M. Mareš spolu s Pudilem a Stojanovskim vykombinovali akci, na jejímž konci severní Makedonec obešel i gólmana Hrkala a zavěsil.

Tlak i šance Klecan ve druhé části Slánští ustáli a slaví tři body, které se pokusí vylepšit už ve čtvrtek na půdě Votic.

„Nemohu říci, že jsme byli lepší, to byl soupeř. Ale oproti Nelahozevsi hráli borci jinak, zodpovědněji, bojovněji. Soupeř šance sice měl a určitě aspoň na remízu mohl myslet, ale jsem rád, že výhra zůstala doma,“ ulevil si Radim Vavroch.

Pochválil také zkraje sezony trochu kritizovanou posilu z Hostouně Darka Stojanovskiho. Nejen za rozhodující branku. „Ve středu hřiště se mu nedařilo, ale dali jsme ho na kraj zálohy a to mu sedí. Oba poslední zápasy zahrál velmi dobře,“ je rád trenér B mužstva.

Slaný B – Klecany 1:0 (1:0). Branka: 41. Stojanovski. Rozhodčí: Jarolímek. Diváků: 99.