Kladenská parta si nemohla vysnít lepší začátek. Po minutě a půl dostal Duda zpětnou přihrávku a otevřel skóre, zanedlouho se pak povedla akce po levém křídle a tu zakončil Čermák placírkou opět perfektně – 2:0. „Skvělý vstup do utkání a poločas jsme dohráli v klidu,“ těšilo jednoho z domácích trenérů Tomáše Abrhama.

Zároveň poděkoval pořadatelům z unhošťského klubu, kde se zápasy Kladna B hrají, protože jindy kritizované hřiště bylo připraveno velmi hezky.

Tuchoměřicím se vrátily do sestavy některé opory včetně nejlepšího střelce soutěže Šahiniho. Ten zlobil v první půli snad jediný, a tak nebylo divu, že z kabiny favorita se v poločase ozýval hodně hlasitý křik kouče Jeslínka staršího.

A zabral, hosté byli od první minuty lepším týmem, Kladno přitiskli na jeho půlku a zejména ze standardek hrozili. Domácí v čele s výborným Cimrmanem v bráně se bránili co to šlo a pak mohli během dvou minut soka srazit. Jenže Dudův oblouček sice překonal gólmana, ale skončil těsně mimo, následně netrefil zblízka ani Čermák.

Zákonitě přišel trest a dramatizace, protože stoper Noll nezpracoval míč a Šahini ukázal, že góly jednoduše dávat umí – 2:1.

Pak měli domácí několikrát kliku od kolotoče, hlavně při jednom dlouhém závaru, ale přežili a sami po podobném tlaku nakonec skóre pojistili, když skvělého, ale už bezmocného Kučeru v bráně pokořil Bokša.

Kladno B - Tuchoměřice, domácí Bokša po závaru jistil na 3:1 | Video: Deník/ Rudolf Muzika

Jediný střídající borec Janda byl následně faulován a z penalty mohl skóre ještě vylepšit, rozhodl se však přepůlit břevno. To jeho bombu vydrželo, ale do brány nepustilo…

Kladno B - Tuchoměřice, domácí Jakub Janda penaltu nedal. | Video: Deník/ Rudolf Muzika

„Slyšeli jsme v pauze bouřku v jejich kabině a je fakt, že pak přidali, víc nás napadali, do vápna chodilo víc centrů a rohy kopali velmi dobře. Druhou půlku poločasu jsme už hráli lépe, ale nedali jsme velké šance a po chybě jsme je pustili do zápasu. Nicméně měli jsme vůli, šli jsme za třemi body a myslím, že jsme na vlně, fotbalem se bavíme a ještě děláme body,“ hodnotil Tomáš Abrham.

Zdůraznil, že kvůli zranění několika hráčů a trestu Pechra měli jediného hráče na střídání, přesto vydrželi i fyzicky. „Tři body jsou fajn a jsme zase blíž cestě, kterou jsme si vytyčili. Navíc téměř jen s hráči béčka, toho si také ceníme,“ doplnil trenér Kladna B.

SK Kladno B – Tuchoměřice 3:1 (2:0). Branky: 2. Duda, 23. Čermák, 81. Bokša – 57. Šahini. Rozhodčí: Němeček. Diváků: 80.

Kladno B: Cimrman – Kácl, Abrham, Noll, Veiner – Truhlář, Bokša, Slabý, Jančí – Čermák, Duda (85. Janda).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...