Je zajímavé porovnání s minulých ročníkem. Tedy se tihle sokové střetli v posledním kole o přímou záchranu a uspěly Průhonice – Doksy se až později zachránily také. Od té doby však udělaly velké kroky dopředu, naopak domácí zůstali stát na místě…

Hlavně do poločasu hrály Doksy velmi dobře. Bleskově šly do vedení, když míč dostal do uličky fofrník Sekanina a v sólu nezaváhal. Pak obral u lajny Mertlík o míč brankáře, z nulového úhlu trefoval kasu, ale mířil jen do tyčky. Aby se to nepletlo, o deset minut později trefil tyčku zase.

Místo toho hosté hrubě chybovali v poslední minutě poločasu, nepokryli standardku z půlky a Horváth vyrovnal.

Ve druhé části ale hosté opět hráli aktivně a po nádherné ráně Mertlíka z trestňáku téměř ze 30 metrů šli opět do vedení (79.). V 84. minutě o něj ale přišli, když Zimmermann uklouzl a Štěpnička pohodlně vyrovnal.

Ale další šance už domácí hosté nepovolili a sami naopak mohli ještě jednou skórovat. Pokus Škváry mladšího ale vyčapal gólman a pak mu pomohli na čáře stojící obránci.

„Kluci hráli velmi dobře a jsem rád, že jsme odmítli různé řeči kolem, jak se k zápasu postavíme. Stejně naplno budeme hrát i proti Mnichovu Hradišti v posledním kole,“ slibuje trenér Martin Škvára, jehož mrzely jen dvě chyby v závěrech poločasů. „Mohli jsme si odvézt tři body, ale bereme i ten jeden,“ dodal.

Průhonice – Doksy 2:2 (1:1). Branky: 45. Horváth, 84. Štěpnička – 5. Sekanina, 79. Mertlík. Rozhodčí: Štěpnička. Diváků: 140.

Doksy: Švarc – Samek (77. Steckovič), Zimerman, Černý, Pešička – Matějka, Steinbach, Nesládek (48. Čampulka), Mertlík – Škvára (85. Doležal), Sekanina.