Hřebeč zakončila výsledkovou houpačku posledních týdnů porážkou 0:2 na hřišti neoblíbeného Komárova, kde už v minulosti padla v A třídě a letos na jaře také v semifinále krajského poháru. Tentokrát domácí vyhráli 2:0 – zaslouženě. „Naše mužstvo hraje jen když je pod tlakem,“ posteskl si manažer Hřebče Štěpán Sádecký.

Jeho tým toho dopředu moc nevymyslel. Těsně před půlí sice měl Faktor šanci, ale mířil těsně mimo a jinak byli nebezpečnější spíš domácí. Přes dobrou obranu Hřebče se ale prosadili až po přestávce Novým a v závěru jistili výhru proměněnou penaltou.

Poté ještě frustrovaný Čmejla zakopl míč a dostal červenou kartu. „Podzim jsme odehráli víceméně podle předpokladů. K úplné spokojenosti nám schází tak čtyři až šest bodů. Mužstvu toho moc nechybí, ale nějaké lehké posílení přijít může,“ hodnotil Sádecký.

Skvěle zakončila podzim Lhota. Závěrečným šturmem se dostala na 23 bodů, když doma jasně porazila také ohroženou Hvozdnici 3:0. Dvakrát se trefil uzdravený šutér Kudela, jednou Kodrijla. „Paradoxně se divize vyvíjejí tak špatně, že ani 23 bodů a desáté místo by nám aktuálně na záchranu nestačilo,“ ví dobře trenér Petr Cais, ale i tak je spokojený, sám čekal 21 bodů.

Proti Hvozdnici byl alfou a omegou úspěchu Lhoty Jan Pechr. Hráč, jehož Kladno až moc lehce uvolnilo (a muselo dohrávat divizi s dorostenci), vygumoval z trávníku hlavní hvězdu Hvozdnice Třešňáka. „To bylo zásadní, Honza to zvládl dokonale,“ chválil Pechra Cais.

Před pauzou navíc Šalamouna vychytal gólman hostů, ale Kudela dorážel přesně – 1:0. Po přestávce si sice domácí vybrali slabou čtvrthodinu, jenže i tak zrealizovali krásnou akci, při níž Veliký přesně našel Kodriju – 2:0. Třetí gól pak přidal zase Kudela po prostrčení Dvořáka. „Všechny tři velké šance jsme proměnili a většinu zápasu byli lepší. Výhra je zasloužená a porazili jsme všechny soupeře pod námi,“ těšilo kouče Lhoty.

Tuchlovice shořely v Lysé, předposlední tým tabulky je přehrál jasně 4:1. Hosté doplatili na chyby v samotném úvodu. První hrubku ještě přežili, ale ve 2. minutě se Kubů nepovedla malá domů a domácí trestali. Pak přidali ještě jednu branku a hosté si museli v kabině promluvit.

Zlepšili se a Miškovič je dorážkou vrátil do hry (62.).

Tým pak úžasně podržel brankář Šimek, který čapl penaltu. „Bohužel to tým vůbec nevyburcovalo jak mělo. Dělali jsme dál hrubé chyby a Lysá trestala. Se vším respektem jsme si od nich minimálně remízu přivézt chtěli, ale výkon tomu neodpovídal,“ přiznal šéf klubu Milan Bešta, jehož tým zvenku přivezl jediný bod a to je zoufale málo.