Švermovští mají problémy, v posledních pěti zápasech uhráli jediný bod. Že porazili Kladno B, to už historie zapomněla, tehdy byl ještě tým celkem kompletní. V Lánech se teď hraje těžko každému protivníkovi. Švermov neuhlídal v koncovce zejména ještě nedávno strašecké duo Bejbl – Buršík. Oba se trefili dvakrát a vždycky chvíli po sobě. Brzy po pauze už to bylo 4:0 a nebylo co řešit.

Přítočno dlouho čeřilo vody, ale jakoby minulý zápas v Rudné urazilo fotbalovou štěstěnu a ani další zápas se Mšecí nezvládlo. Přitom jak napsal šéf klubu Jaroslav Hráský, tenhle soupeř se porazil dal. Nicméně Mšec je aktuálně ve výsledkové pohodě, z posledních čtyř zápasů vytěžila devět bodů a prohrála jen s výbornou Hostouní 1:2.

Zklamaný trenér Hostouně B Študent, ale jinak se mu povedlo s týmem na podzim velké dílo.
Hostouň sesazena. Po velké fotbalové show se o to postaral Zavidov

V Přítočně se všechny tři branky vměstnaly do pouhých čtyř minut druhého poločasu. Nejprve se trefil hostující Jurgovski, za dvě minuty vyrovnal Popelka, ale za další dvě Machovský definitivně překlopil výsledek ve prospěch chmelařů.

„Bojovnost týmu rozhodně upřít nelze, ale chyby a nedostatky všech herních řad se na konečném výsledku musely projevit a také projevily,“ litoval Jaroslav Hráský.

Pro Klobuky byl zápas s Rudnou nejkrutější. Hosté ještě osm minut před koncem vedli 3:1, ale pak zapnul motory hvězdný útočník Klobuk Martin Svoboda a během chvíle dvěma góly zkompletoval hattrick. Domácí ještě chtěli důležitý zápas ohrožených mužstev strhnout na svou stranu, ale nepohlídali si záda a Milan Růžička ve třetí nastavené minutě jejich úsilí zmrazil gólem na 3:4. Tohle vítězství Rudná hodně oslavila, zatímco domácím zbyly oči pro pláč a ústa pro vztek.

Kromě Lán a Mšece je spokojena na Rakovnicku také Lubná, která nečekaně přehrála Loděnici 3:2. Loděničtí po covidu zdaleka nemají sílu co mívali a v Lubné jim nestačily ani dvě trefy zkušeného Křížka. Odpověděli Bařtipán a Varyš (jeho trefa na 2:2 přišla velmi rychle po inkasované brance) a pak se stalo nečekané. Dlouhodobě nejlepší střelec Loděnice Tomáš Herejt výjimečně namířil do nesprávné sítě a jeho vlastňák už hosté napravit nedokázali.

Načítám tabulku …
  Braškov (v modrém) - Švermov: výborná premiéra B třídy skončila plichtičkou 5:5.
Jedomělice to daly Braškovu na volej. Rána to byla veliká!