Jak už to už Zavidova bývá dlouhé roky, zatímco venku občas zhasne jako hvězda v nebeském důchodu, doma bývá nepřekonatelný. Platilo to ve vyšší soutěží, platí to i po letech v B třídě. "Kluci hodili za hlavy co se událo v Lubné, navíc jsme si řekli, že náš výkon tam nebyl extra přesvědčivý. Tentokrát jsme do toho šli jinak a přístup všech byl opravdu maximální," zářil spokojeností trenér Zavidova Daniel Devera.

Ten musí na pět zápasů, čili do konce sezony oželet Korčáka, jenž dostal za červenou v Lubné disciplinární trest, ale taktiku ušil výborně. Domácí bránili skoro od půlky hřiště a trestali hosty z rychlých brejků, kde maximálně využili sprintery Neveďala se Ždánským.

Neveďal ještě první tutovku zazdil, ale následně Ždánský odcentroval na mladíčka Jiřího Křivohlavého a ten dal svůj první gól za áčko - 1:0. Vraný ještě odpovědělo, když po narážečce vypálil krásnou pumelici Tajč a ta skončila ve vinglu.

Ale po půlhodině přišly další dva kontry domácích. Nejprve napravil svou chybu z první šance Neveďal a na 3:1 zvýšil po jeho přihrávce Ždánský.

Hosté se snažili se zápasem něco udělat, dobře kombinovali a měli nebezpečné standardky. Hlavně po obrátce se zlepšili, ale gól nedali, když domácí výborně podržel i zkušený Kukla. Ten vypomáhá Zavidovu i po skončení kariéry, protože tým přišel o dva zraněné gólmany Krause a Štillera.

Závěr patřil opět domácím. Stoper Hornof se prosadil po rohu a odraženém míči, pak završil povedené představení Ždánský.

A rozhodčí? Tentokrát se jim v Zavidově tleskalo. "To je pravda, ale zase bych nerad, aby to vyznělo, že nám nějak pomáhali, podle mne to byla rovina. Nám se povedlo držet taktiku a proměňovat většinu šancí. Tým chtěl ukázat, že fotbal umí a zápas odjezdil naplno. Výhra nad kvalitním soupeřem je zasloužená," dodal Daniel Devera.

To hostující David Cimrman byl zklamán, jeho tým vybojoval z posledních tří zápasů jen jeden bod. "Na domácích byla od začátku vidět velká touha po vítězství, nasazení, odhodlání. Zaslouženě vyhráli poločas 3:1. V druhé půli jsme se zlepšili, měli více ze hry, ale bohužel jsme nedokázali dát kontaktní gól. Domácí obětavě zblokovali několik našich slibných střel a vyhráli zaslouženě," uznal sportovně Cimrman, podle něhož se tým musí oklepat a doma plně bodovat proti Lhotě. "Těším se na trenéra Caise, který mě trénoval v dorostu na Kladně," dodal David Cimrman před setkáním s koučem, který bude body potřebovat mnohem víc než jeho bývalý svěřenec.

Zavidov - Vraný 5:1 (3:1). Branky: 4. Křivohlavý, 28. Neveďal, 32. a 86. Žďánský, 84. Hornof - 9. Tajč. Rozhodčí: Louda. Diváků: 100.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...