V létě došlo k personálním změnám v SK Kladno. Jan Procházka se stal novým šéftrenérem žáků a Petr Maňkoš šéftrenérem přípravek. Spolužáci ze studia A licence budou společně dohlížet na výchovu nejmladších hráčů SK. „V těchto dnech tvoříme s pomocí Tomáše Váni jasnou a ucelenou koncepci mládeže,“ říkají.

Tomáš Váňa je také novou tváří. Bývalý hráč, který prošel mládeží Bohemians Praha, působí v klubu jako mentální coach. „Pomáhám hráčům nejen ve fotbalovém, ale i v osobním životě,“ vysvětluje Váňa.

„U mládeže se všichni shodneme, že nejde jen o fotbal, ale o všeobecný rozvoj dětí včetně dobrých výsledků ve škole.“ Jedním z úkolů nových šéftrenérů je obnovit vztahy se 4. základní školou, která je fotbalu velmi nakloněna. „Po vzájemné domluvě bychom měli vést některé tělocviky ve škole,“ říká Procházka.

„Začít bychom ale chtěli už od školek a tam seznamovat děti, rodiče a učitele s fotbalem a vizí výchovy hráčů v SK,“ doplňuje Maňkoš.

Přípravky trénují v nově zrekonstruovaném areálu v Rozdělově. „Zázemí máme díky městu perfektní. Rodiče mají kde zaparkovat, velmi dobře pro ně funguje občerstvení na hřišti a hráči mají k dispozici nové kabiny a krásný trávník,“ uvádí Maňkoš, který si pochvaluje spolupráci se Statutárním městem Kladno. „Do nové sezony jsme nakoupili i nové tréninkové pomůcky včetně míčů,“ říká Procházka. Žáci trénují na 4. základní škole, kde by měl sportovní areál projít také rekonstrukcí.

Především u přípravek se obměnily trenérské týmy. V SK Kladno nově působí Marek Novobilský s Josefem Kučerou. Roman Pavelec doplnil bývalého ligového hráče Michala Zachariáše. Novou tváří je také Kamil Hosnedl. „Ke změně vlastně nedošlo jen u Josefa Procházky s Janem Tyburcem, i když je nově doplnil Lukáš Tlustý,“ uvádí Maňkoš.

Od září bude pokračovat sportovní školka na 4. základní škole, kterou vedou Ilona Fedorková s Petrou Kierykovou. „V září se také zapojíme do měsíce náborů ve spolupráci s FAČR, dále budeme pořádat svoje vlastní nábory ve školkách a školách. Chceme mít širokou základnu a na hřišti co nejvíce dětí,“ uzavírá Maňkoš. (pm)