„Jen mě mrzí, že nejsme nakonec třetí, Slaný mělo lepší vzájemné zápasy,“ řekl jinak hodně spokojený trenér Poříčí Pavel Šimáček.

S čím trenér Poříčí spokojen nebyl, to byl nedělní podvečerní termín zápasu. Podle něj měl krajský přebor mít přednost před nižšími soutěžemi. „Tohle rozhodnutí svazu se nám nelíbilo,“ řekl Šimáček, jenž tak v Tuchlovicích musel nasadit hráče po velké oslavě. Domácí na to byli podobně, ale na hosty vůbec neměli nárok.

Trpišovský už před zápasem vyhlásil, že zaútočí na spoluhráče Ondřeje Páva, do té chvíle jarního kanonýra klubu.

Ve 12. minutě měl už na kontě dvě branky, když nejprve prošel přes několik hráčů soupeře a levačkou zavěsil, následně si pak našel dlouhý výkon brankáře Tlamichy a po dalším sólu zvýšil na 0:2. Pře půlí dali hosté další dva góly. Nejprve Verner prostřelil hladovou zeď Tuchlovic a pak opět Trpišovský pláchl do brejku s L. Balatou a předložil mu míč do prázdné.

Ve druhé půli zakončoval do prázdné i on po akci J. Pohorského s Jíšou a čtvrtý gól dal po pasu Bohaty. Bohužel, zápas skončil po nešťastném pádu a úderu do hlavy s lehkým otřesem mozku. „Hráči, kteří by rádi hned střídali, najednou v poločase z placu nechtěli. Domácím jsme nedali žádnou šanci a Tlamicha udržel šestou jarní nulu z osmi zápasů docela v pohodě,“ lebedil si Šimáček.

Tuchlovice přes černou kaňku v závěru mohou být spokojené. Před začátkem ročníku je mnozí pasovali na sestup, nicméně ony problémy nakonec neměly. Skvěle chytal Šimek, v obraně byl velkou posilou rakovnický stoper Hornof, na hrotu se dobře pral Hadrika, v záloze operovali pracant Kubů či hbitý Cabejšek. A Šimonu Procházkovi vyšla sezona snů, prý by ho dokonce chtělo zpátky mateřské Kladno.

Tuchlovice - Poříčí 0:6 (0:4). Branky: 5., 13, 56. a 64. Trpišovský, 40. Verner, 42. L. Balata. Rozhodčí: Doubrava. Diváci: 100.

Poříčí: Tlamicha – J. Pohorský, Jírů, Vacek, Hašek – V. Balata – Jíša (55. Bohata), Verner, P. Pohorský, L. Balata – Trpišovský (59. Mašek).