Zápas hodně ovlivnil už samotný začátek. Brankář Tlamicha vyrazil šanci hostů k Šalamounovi, který při pokusu o dorážku natáhl sval, nestihl se vrátit a bleskový brejk Poříčí zakončil po přihrávce Páva krajní bek Hašek, který nešetřil krokem a byl odměněn za sprint přes celé hřiště.

Lhota, ač postrádala Kudelu (odjel s žáky Sparty) a Danylyche (musel domů na Ukrajinu) a někteří hráči nebyli zdrávi, útočila na vyrovnání. Nejblíž byl Houžvička, jenž mířil těsně vedle. Tlamicha vytěsil i bomby Hájka a Valína a mohlo podruhé udeřit na druhé straně. Opět zakončoval Hašek, jenže Tůma skvěle vyrazil.

"Měli jsme výborný vstup do zápasu, jinak byla hra v poli vyrovnaná. Hosté byli nebezpeční jako celý zápas ze standardních situací a v závěru poločasu jsme ustáli jejich tlak," oddechl si trenér Poříčí Pavel Šimáček. 

Jeho tým deset minut po přestávce udeřil podruhé. Rejhon vyslal L. Balatu jehož střílený centr na první tyči uklidil Páv do branky – hezká kombinace a 2:0.

Rejhonovu další ránu vyrazil Tůma a pak už útočila hlavně Lhota. Šance měli Hájek, Kabyl ml. i Ibe, ale neuspěli stejně jako Mbah v poslední tutovce, kdy ze dvou metrů překopl bránu. „Koncovka nás trápí, ale ještě víc zdravotní stav, užší kádr nás dohnal. V týdnu jsme museli zrušit jeden trénink a na druhém bylo jen osm hráčů. V Poříčí navíc brzy odstoupil Šalamoun, jeden z několika borců, kteří nastoupili přesto, že nebyli zcela v pořádku,“ litoval kouč Lhoty Jiří Kabyl a uznal, že výhra Poříčí byla zasloužená. „My ale prohráli poprvé od dvanáctého kola a mít jen dvě prohry v tak kvalitní soutěži, za to si určitě kluci zaslouží pochvalu,“ nezapomněl Kabyl na dlouhou sérii, při níž Lhota občas padla jen po penaltách.

Trenér Poříčí Pavel Šimáček chválil svoje hráče za výborný, disciplinovaný výkon se stoprocentním nasazením, jiným, než měli ve Slaném. I kvůli němu a také výškové převaze Lhoty udělal čtyři změny v sestavě a vyplatilo se. „Opět se ukázalo, že máme kvalitní všechny hráče, i když nás několikrát podržel Aleš Tlamicha, jenž udržel čisté konto díky parádním zákrokům a jednou mu vypomohl Honza Pohorský. Pomohl nám i rychlý gól, když se vyplatilo sprintovat Zdeňkovi Haškovi přes celé hřiště. Druhý gól padl po učebnicové akci. Jsem rád, že jsme lídra tabulky, se kterým se nám moc nedaří, porazili,“ těšilo Šimáčka.    

Poříčí - Lhota 2:0 (1:0). Branky: 4. Hašek, 55. Páv. Rozhodčí: Hes. ŽK: Chlapec (L).

Poříčí: Tlamicha - J. Pohorský, Peroutka, Vacek, Hašek - Jírů, Verner - Jíša, Rejhon (82. V. Balata), L. Balata - Páv (87. P. Pohorský).

Lhota: Tůma - Neumann, Kwame, Šalamoun (8. Valín), Kabyl ml. - Primus, Hájek, Chlapec, Houžvička, Popok (60. Mbah) - Ibe.