NEKOUKATELNÝ FOTBAL, PAK EXHIBICE

Slaný se muselo oklepat z nepříjemné čtvrteční porážky v dohrávce v Poříčí a 48 hodin poté se mu to ve Hvozdnici povedlo, když vyhrálo vysoko 5:1.

Jasné to ale dlouho nebylo. „Za svoje vystoupení v první půli sklidili hráči v kabině velkou nevoli trenérů, neboť tam oba týmy předváděly téměř nekoukatelný fotbal,“ řekl vedoucí týmu Slaného Milan Šúr.

Hosté se do práce obuli hned po pauze, kdy krásnou akci a centr Marouška poslal do sítě předpisovou hlavičkou Kroutil. Zápas, v němž si tvořili šance i domácí, se lámal až dvacet minut před koncem, kdy Křeček trefil Vimrovu přihrávku a Slaný vedlo 2:0. Sám Vimr pak chytře zvýšil, až pak se dočkali domácí. V závěru ale trenéři Pazdera s Urbanem poslali na hřiště dva kluky, jimž to šlape v béčku, a Žahour svoji formu potvrdil hned dvěma brankami. „Po přestávce jakoby za Slaný nastoupilo jiné mužstvo, které pak předvádělo parádní fotbal, korunovaný pěknými brankami,“ dodal Milan Šúr.

DEN PRO STOPERY

Husarské kousky se povedly Tuchlovicím. Sice doma prohrály s Kutnou Horou 1:2 po rozstřelu, ale vygumovat nezničitelného střelce Kacafírka (13 gólů v šesti posledních zápasech) a vyrovnat v 93. minutě, to se povede málokdy. „S Kacafírkem jsem měl jasný záměr, šel na něj Milan Pudil. A musím říci: Ať žije Pudil!“ chválil stopera kouč Martin Hřídel. „Nehrál osobku, ale přebíral si ho a důrazem a poctivostí ho k ničemu nepustil,“ doplnil trenér.

My doplňme, že Kacafírek si za nulu na kontě vstřelených gólů může i sám, nedal totiž pokutový kop.
Hřídela mrzel vlažný začátek jeho sestavy, čehož využili hosté k úvodní brance. Ale Tuchlovice se nevzdaly a v poslední minutě další stoper Tirol po nakopnutém, míči srovnal. „Byla to euforie, už potřetí za mého působení jsme dali gól v poslední minutě. To ukazuje, jakou má tým morálku a jak hraje srdcem. Na kluky jsem pyšný,“ dodal Hřídel.

Penalty ale kopali hosté skvěle, Šimek neměl nárok. Navíc sám jindy stoprocentní při své ráně neuspěl a bod navíc patří hostům.

HÁJEK ZACHRÁNIL BOD

První Lhota zajížděla v neděli na půdu poslední Velimi. Jenže outsider přesvědčil už ve Slaném, že výkonnostně na dno nepatří, jen nemá gólového útočníka. Proti oslabené Lhotě, jíž vypadli ze sestavy Chlapec s Popokem, šli dokonce po obrátce do vedení, když standardku dokopla do brány někdejší hvězda Sparty Lukáš Hartig.
Hosty to vyburcovalo, ale do zabezpečené obrany se jim pronikalo těžko. Nakonec se to v závěru povedlo Kudelovi, který byl faulován a Hájek dokonale trefil trestný kop – 1:1.

Šlo se do penalt, kde měl lhotecký Vošmík kus smůly, protože na tři pokusy domácích si sáhl, ale nechytil. Na druhé straně zaváhal navrátilec do sestavy Primus a Velim slavila.

„Trochu zbytečná ztráta, ale aspoň jsme získali bod,“ bral zisk, který Lhotu udržel v čele tabulky, trenér Jiří Kabyl. „Stalo se, co jsme nechtěli, že jsme jako první inkasovali. O to byla naše role potom těžší, protože Velim dobře bránila. I proto remízu beru,“ dodal šéf lavičky Lhoty.