HŘEBEČ NESTÍHALA JÍCHOVI

Hřebeč si zavařila v prvním kole zbytečnou prohrou s Vlašimí, další los má totiž velmi těžký. Zápas na hřišti posílené Velimi to dokázal. Hosté sice slušně drželi míč a nedostávali se pod tlak, ale pouštěli Velim do brejků a ta je chytře využívala. Po zásluze tak vyhrála 3:1.

Zářil hlavně Jícha, který ve 25. minutě vyřešil protiútok přesným lobem na 1:0 a těsně před půlí nabil Hruškovi, jehož excelentní rána skončila pod břevnem. „Konce nám moc nejdou,“ ušklíbl se manažer Hřebče Štěpán Sádecký při vzpomínce na duel s Vlašimí, kde jeho tým inkasoval rozhodující branku v 90.minutě.

Tady měl ještě 45 minut, ale nevyužil je. Nebezpečnější byli dál domácí a párkrát hodně silně sahali po třetí brance. Nedali (stejně jako hostující Novák s Faktorem), a tak duel v 81. minutě zdramatizoval Svítil, jenž po závaru korigoval. Hřebeč otevřela hru, ale její snahu o vyrovnání zadupal do země z dalšího brejku opět Jícha. „Velim vyhrála zaslouženě, my toho měli moc málo. Sice nás nezatlačila, ale co je platné držení míče,“ posteskl si Sádecký, jehož tým nyní čekají rozjeté a zatím stoprocentní Poděbrady.

VELKÁ ÚLEVA LHOTY

Oddechli si ve Lhotě, která vyhrála na půdě nováčka z Lysé nad Labem 2:0. Důležitým hráčem zápasu byl ze Hřebče získaný Marko Veliký, terý první gól dal a druhý připravil kanonýrovi Kudelovi. „Pro nás je maximálně důležité, že jsme uspěli na hřišti týmu, s nímž se můžeme rovnat. Přijdou podstatně těžší protivníci,“ uvědomuje si jeden z koučů Petr Cais.

Kádr Lhoty si pozvolna sedá, ale čáru přes rozpočet udělalo brzké zranění Roubala, které může být i vážné (koleno). Oba celky měly v první půli po jedné velké šanci, ale neuspěli jak Kudela, tak domácí hráč, jehož vychytal Tůma.

Rozhodnutí přišlo mezi 59. a 65. minutou, kdy dvě akce Velikého skončily gólem, přičemž druhý doklepával do prázdné Kudela. „Druhý poločas už byl hlavně o nás. Domácí jsme do ničeho nepouštěli a sami měli čtyři šance. Teď by to chtělo body potvrdit doma se Strašecím,“ přeje si Petr Cais a speciální pochvalu vysekl hostouňskému Kárníkovi, který na beku hrál prvně v životě, ale šlo mu to.

Už v týdnu pak nezapomněl předseda Lhoty Ivan Horák poděkovat všem, kdož jeho klubu v těžké situaci vypomohli, zejména pak Hostouni a Hřebči.

HRÁLI JEN POLOČAS

Na hřišti Poříčí sice hosty z Tuchlovic dostal brzy do vedení i ve druhém duelu ročníku skórující Srb Miškovič, jenž proměnil sólo. Ovšem kvalita domácího týmu je hodně vysoká a hosté nakonec padli 1:4. O vedení přišli ještě do půle kvůli chybě stopera Tomiče a následné penaltě proměněné Jíšou. Škoda další hlavičky Miškoviče, ta šla těsně mimo. Ve druhé části existovalo na hřišti už jediné mužstvo – Poříčí. „Střídali a jedině do kvality. To my nemůžeme, spousta hráčů je pořád zraněných, navíc nemohl ani Šimon Procházka, jemuž by malé hřiště vyhovovalo. Navíc po obrátce mužstvo úplně vypadlo ze hry, to nechápu,“ mrzelo předsedu klubu Josefa Beštu.