Dvakrát proti sobě v tomto týdnu hrají fotbalisté Hřebče a Slaného. Pohárová generálka na sobotní mistrák u soupeře vyšla o gól lépe Hřebči, kde poháru přikládají přece jen větší důležitost než u rivala.

Domácí se už v prvním poločase utrhli do dvoubrankového náskoku. Hosté šetřící několik áčkařů pouze na lavičce do půle snížili, po hodině hry se Dolejš postaral vlastním gólem po rohu o drama. Rozhřešení přišlo necelých deset minut nato po hlavičce Nováka. „Kombinovaná sestava neodehrála špatný zápas, nicméně z poháru jsme vyřazeni,“ poznamenal vedoucí slánského mužstva Milan Šúr.

Ještě hůře dopadla Hvozdnice, která na hřišti B-třídního Milína nedala ani gól, zato hned čtyři vylovila. Domácí všechny vměstnali do druhého poločasu. „Potrestali naše hrubé individuální chyby vzadu,“ konstatoval hostující trenér František Fafejta.

Na výsledku se ale podle něj hlavně projevila absence čtyř hráčů základu, včetně klíčových motorů Třešňáka s Mrázem (v přeboru 21 hvozdnických gólů z 34). „Dostali šanci mladí a lavička. Ne, že bychom zápas nějak vypustili, ale soustředíme se hlavně na soutěž. S tak úzkým kádrem nemůžeme zvládnout ještě pohár. Domácí mě svým pohybem a nasazením překvapili.“

Ve dvou zápasech určil postupujícího až rozstřel. V Mnichově Hradišti si jej domácí vynutili vyrovnáním zápasu s Kutnou Horou. V penaltách už byl jistější hostující tým z přeboru.

Voticím vydržela radost z gólu po standardní situaci do sítě Jílového jen něco málo přes pět minut. Pouček zařídil vyrovnání, které hosté zúročili svou osmou proměněnou jedenáctkou. Domácí se mohou pomstít v květnovém mistráku.

V Rudné se zápas s Komárovem lámal ve prospěch favorita neproměněnou penaltou domácích za vyrovnaného stavu. Hosté se vzápětí dostali podruhé v utkání do vedení, které navýšili až na třígólové. Smolařem utkání byl domácí Martin Samko, který kromě vlastního gólu stihl ve druhém poločase i dvě žluté karty.

Agro CS – Pohár SKFS

OSMIFINÁLE: Sokoleč – Loučeň 5:1 (20. Němec, 33. Svoboda, 68. Hlavatý, 73. Trumpus ,85. Šťastný – 88. Vlasák), Votice – Jílové 1:2 np (56. Homolka – 62. Pouček), Milín – Hvozdnice 4:0 (49. Kuba, 53. Ric, 64. Venta, 72. Pohořálek), Doksy – Jíloviště 1:7 (27. Stuchlý z pen. – 20. a 32. Houdek, 52. a 63. Mlejnek, 70. Šorna, 80. Rezek, 85. Siegl ml.), Hřebeč – Slaný 3:2 (11. Veliký, 37. Klavík, 72. Novák – 44. Žahour, 62. vlastní), Mn. Hradiště – Kutná Hora 1:2 np (73. Najman – 49. Hradílek), Rudná – Komárov 2:4 (25. Rulf, 65. Slowik – 20. z pen. A 31. Pužík, 50. vlastní, 61. Baštař, ČK: 80. Samko – R.), Průhonice – Klíčany 1:3 (56. Douda – 6. Minha, 80. Slánský, 89. Koláček).

PROGRAM ČTVRTFINÁLE (24. dubna): Jíloviště – Komárov, Hřebeč – Klíčany, Kutná Hora – Sokoleč, Jílové – Milín.