Když Průhonice v červnu uspěly v Doksech, zachránily se a zdálo se, že domácí z přeboru spadnou. Shodou okolností se však zachránili a mohli tak pokračovat v díle, které započali už na začátku tohoto kalendářního roku. Tvrdě dřou v tréninku a zákonitě se hodně zlepšují. Rok 2023 jim skutečně sedl.

V sobotu jim navíc hodně pomohl faktor Galbavý. Nejzkušenější hráč týmu hraje proti Průhonicím rád, daří se mu a i tentokrát dal dvě krásné branky. První už po třech minutách, kdy obral o míč chybujícího obránce a pak udělal krásný blafák gólmanovi – 1:0. Následně se Doksům povedla pěkná křídelní akce, po níž centr Pešičky zužitkoval hlavou Nesládek.

Hosté pak dvakrát zazlobili, snížení se však dočkali až po změně stran, kdy Švarc jen vyrazil střelu z trestného kopu a Laštovka doklepl (53.). Naděje Průhonic trvaly dvacet minut, šanci si však už nevytvořily a naopak v 75. minutě Galbavý přesnou hlavičkou rozhodl o domácím triumfu.

„Byl zasloužený, hosté tentokrát nehráli tak jako na jaře. Musím uznat, že ani my jsme nepodali nějaký skvělý výkon, na fotbal se chvílemi nedalo moc koukat, ale kolikrát hraješ excelentně a body nemáš,“ byl rád Martin Škvára a odebral se na náročný úklid po rozlučce. Byla prý tak kvalitní, jaký byl dokeský fotbalový podzim.

Doksy – Průhonice 3:1 (2:0). Branky: 3. a 75. Galbavý, 26. Nesládek – 53. Laštovka. Rozhodčí: Stumpf. Diváků: 100.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...