KLOBUKY – VINAŘICE 1:7

Překvapení v Klobukách, hlavně co se týká výše brankového rozdílu. Vinařice dorazily posílené návraty A-třídních Čampulky a Maříka a v pátek dotaženým přestupem braškovského brankáře Martina Kohouta. Naopak za domácí musel do brány hráč z pole Danda. „Pochválil bych celý tým, ale vyzdvihnu v útoku hrajícího Kořínka, který svým důrazem donutil domácího Nauše ke dvěma vlastencům,“ netajil spokojenost vedoucí týmu Vinařic Lubomír Sládek.

První branku vstřelil Zelenka, nejhezčí gól dal pohotovým lobem z velké dálky 35 metrů Sokol (45., 0:4). Domácí ožili až po snížení Svobodou (52.), ale svou chvilkovou převahu nevyužili ke zdramatizování děje a po brance Dlouhého (60.) bylo hotovo. „Nebylo to dobré, všude jsme byli pozdě. Vinařice měly větší chuť hrát,“ prohlásil nový šéf kloboucké lavičky Jaroslav Říčka. Ale také dodal, že hosté prý proměnili vše, do čeho kopli.

RUDNÁ – SLANÝ B 1:5

Zápas nebyl tak jednoznačný, jak vypadá konečné skóre. „Domácí nám dělali problémy ze standardek, mají v kádru několik vysokých hráčů, a také po sérii tří rohů snížili na 1:2. S balónem jsme však byli lepší my,“ sdělil Radek Šaroch, tentokrát v roli hlavního trenéra. Ve 14. minutě hosté vedli o dva góly, nejprve trefil polonůžky L. Danda a hned po rozehrání Rudná chybovala a inkasovala znovu.

Chvilku po domácí brance vrátil hostům náskok Hrůnek (21.), ale po pauze přestřelil v tutovce z malého vápna a tak rozhodl až dorostenec Lunger (68.) Poslední zavěsil z pětky Volgner, který ráno rozhodl v Rakovníku v páté sérii penalt o dvou divizních bodech. A to byly určitě větší nervy.

SK KLADNO B – JEDOMĚLICE 2:0

Silnou sestavu dalo dohromady Kladno, na place mělo Kalinu, Pechra, či nadějné mladíky jako Procházku. Naopak Švambera musel brzy střídat po hlavičkovém střetu s protihráčem (možná zlomený nos).

Jedomělice v pauze tréninku nedaly tolik co Kladno a trenér Jan Charvát měl problémy se sestavou. Někteří hráli po dlouhé pauze, třeba J. Erba po sedmileté a Horáček po dvouleté! „I proto jsme vsadili na obranu, nedostat gól do půle. Povedlo se a kdybychom proměnili dva brejky nebo jasnou hlavičku Vicence, mohli jsme jinak jasně lepší Kladno potrápit ještě víc,“ mínil chlapík, který musel nakonec na hřiště také.

To už jeho tým prohrával, v 52. minutě se po centru prosadil Neuberger. Tedy útočník, který do Kladna zamířil z Unhoště, jenž soutěž Kladnu přenechala. V závěru se pak trefil po brejku ještě Dejčmar.

„Soupeř proti nám vsadil na neprostupný obranný val, ale na něco takového musíme být připraveni a být schopni něco vymyslet. Jsem rád, že jsme to zvládli, protože Jedomělice opravdu dobře bránily a těžko jsme se do nich dostávali,“ uznal trenér Kladna B Tomáš Abrham.

„Kladno určitě bude patřit ke špičkovým mužstvům,“ doplnil Jan Charvát.

Aleš Moravec