RYCHLÉ K.O. LHOŤÁKŮ

Nespekům ve Lhotě pšenka nekvetla. Dostali tři góly za dvacet minut a na rozdíl od podzimu velkého favorita na postup nepotrápili a o body neobrali.

Pro Nespeky to byl na úvod jarní části krajského přeboru těžký ořech k rozlousknutí, ale určitě chtěli utkání udržet déle ve fázi, kdy by se domácí báli o výsledek. Nestalo se, brzy měli po nadějích, byť jim příšerné počasí a chvílemi hustý déšť mohly dávat naději. Nejdřív brankář Drážek vyrazil ránu Houžvičky jen k Mbahovi a ten doklepl na 1:0, pak nádherně překonal gólmana Nespek Hájek z pětadvaceti metrů přímo do šibenice. Nakonec se nespecká obrana otevřela Houžvičkovi, který placírkou uzavřel účet. Hosté sice pak hráli aktivně, ale nebylo jim přáno. Na druhé straně zase neskórovali Ibe ani Valín.

Nakonec ale neslavili ani domácí. Správcová lhoteckého stadionu uklouzla na mokrých schodech tak nešťastně, že na lhotecké hřiště musel dorazit vrtulník. „To vám vezme radost, byla to velká nepříjemnost. A paní přejeme brzké uzdravení,“ řekl trenér Jiří Kabyl. Ten byl jinak s výkonem hráčů spokojen a byl rád, že góly přišly brzy na ještě nerozbitém trávníku.

DVĚ PENALTY PROTI LIBUŠÍNU

V Libušíně tuší těžké jaro, ale bodovat na hřišti Poříčí, to byl těžký úkol. Domácím sice chyběly některé opory jako Žák, Jíša nebo kanonýr Trpišovský, ale z Benešova se jim vrátili bratři Balatové a ti brzy zajistili první gól v síti libušínské posily Poráčanina. Ten chytal dobře a v další fázi inkasoval už pouze z pokutových kopů.

„První byl určitě, druhý možná také. Spíš mě mrzí některé neproměněné šance. Sejtarija měl za stavu 2:0 takovou, jaké prostě proměňovat musíme,“ řekl trenér Libušína Martin Nový a pokračoval: „Poříčí vyhrálo zaslouženě, my byli u všeho pozdě. Jen si myslím, že 3:0 je až moc krutý výsledek,“ dodal kouč, jemuž pro změnu scházel Obradovič.

Václav Kraus (v modrém) se chce z Tuchlovic vrátit do Kladna, jeho současný klub však žádá náhradu.
Co bude s útočníkem Krausem? Je ve formě, ale hrát nemůže

SILNÝ PROTIVÍTR TUCHLOVICE USTÁLY

Hodně důležitý zápas sehrály Tuchlovice na půdě poslední Velimi, která se chce zachránit. Hosté ale byli produktivní, uhráli remízu 2:2 a v rozstřelu přidali bonusový bod navíc. „To není dobrý výsledek, ale vynikající,“ rozplýval se trenér Tuchlovic Martin Hřídel. Dodal, že proti tak silnému větru už jeho tým hodně dlouho nehrál.

Do půle hosté dokonce dvakrát vedli. Nejdřív Kubů zachytil chybnou rozehrávku, postrčil Cabejškovi a ten nekompromisně zavěsil. Když domácí po standardce vyrovnali, udeřily Tuchlovice podruhé. Šimon Procházka si formu z přípravy proti Doksům, jimž dal hattrick, přenesl i do neděli a parádní ranou trefil šibenici.

„Po přestávce už jsme se nedostali za půlku, nešlo to. A musíme být rádi, že soupeř dal jediný gól. Klukům děkuji, jak to všechno zvládli, že se nenechali ničím rozhodit,“ dodal Hřídel.

V penaltovém rozstřelu sice zaváhal na úvod Fitko, ale Šimek dva pokusy domácích chytil a jeho spoluhráči už nezaváhali – s přehledem skórovali Kubů, Červenka, brankář Šimek i fantom poslední dnů Š. Procházka.

Slaný ( v modrém) prohrálo doma se Lhotou.
Slaný přemohlo Vykáň a vede krajský přebor!