Předposlední kolo nabídlo dvě derby a obě docela pikantní. Lhota s tradičním rivalem z Tuchlovic před výbornou návštěvou (tyhle zápasy oběma klubům budou chybět) bojovala o první místo, které má ve vlastních rukách. A úspěšně, protože se jí povedlo vyhrát 2:1 brankou Mbaha dvanáct minut před koncem.

Ve druhém derby hostilo Slaný usilující o třetí příčku Libušín, který musel uspět, aby udržel naději na záchranu. Slánský favorit ho ale nakonec udolal jedinou trefou Mareše a poslal o štok dolů.

Zpět do Lhoty, kde domácí dodatečně uspořádali dětský den a ten se povedl skvěle. Přišla spousta lidí, od rána se střídaly na hřišti malí fotbalisté různých věkových kategorií, ti nejmenší pak při slavnostním nástupu A týmů vedly hráče za ruce. Možná i proto bylo derby mnohem pohodovější než v minulosti. Lhota jako velký favorit prohrávala, když ji z trestňáku uštkla tuchlovická jarní kobra Procházka. Domácí pak sice vyrovnali Ibem po akce Kwameho, ale následně se předháněli v zahazování šancí. Trefovali tyčky, výtečně chytajícího Šimka, jenž ve Lhotě prožil asi nejlepší doby kariéry, nebo dávali vedle. V boji o první místo ale potřebovali nutně tři body a ty nakonec získali, když Popok našel centrem Mbaha a ten z malého vápna zacílil přesně – 2:1. „bylo až neskutečné, co jsme neproměnili, výsledek 2:1 vůbec neodpovídá. Ale zaplaťpánbůh za něj,“ ulevil si trenér Lhoty Jiří Kabyl a pochválil všechny aktéry boje včetně diváků za férový přístup.

Ve Slaném zahráli domácí tlakem, všechny nebezpečné rány ale mířily nad bránu gólmana Poráčanina. ten zasahoval až v závěru poločasu, kdy vytěsnil bombu Křečka i střelu Galbavého. nedosáhl jen na šlupku Zímy, ta ale mířila jen do břevna.

Hosté neměnili taktiku z posledních kol. Dřeli vzadu jako včeličky a čekali na úniky hlavně hbitého Křemena. Ten trápil obranu Slaného čím dál častěji a po přestávce měl i velmi dobré šance duel naklonit na stranu hostů. Největší šanci připravil Neumanovi, jenže ten netrefil bránu stejně jako po chvíli Říčka. A tak nakonec gól dali Slaňáci neustále utahující šrouby. V 58. minutě sice dělal Poráčanin možné i nemožné, přesto Mareš míč po závaru do sítě dotlačil. Křemen mohl sice vyrovnat, ale střelecký den neměl a na druhé straně už vynikající Poráčanin také gól nepustil, i když měl práce nad hlavu.

Vedoucí slánského týmu Milan Šúr mínil, že se zápas slušné návštěvě asi moc nelíbil. „Případná možnost jistoty čtvrtého místa v tabulce a možnosti postupu svazovala jakoby domácím hráčům nohy a na hře hostujícího celku bylo vidět, že porážka je s definitivní platností pošle o třídu níže,“ řekl Šúr, jehož tým bojuje na dálku o třetí místo s Poříčím.

Libušínský předseda Petr Bartoš byl smutný, ale kouká se dál: „Už tvoříme kádr na novou sezonu, tři čtyři kluky bychom potřebovali. Hráči ale na trhu moc nejsou a lépe by se sháněli do krajského přeboru,“ přiznal Bartoš.

Velvary (v růžovém) hostily v dalším kole FORTUNA:ČFL Benešov.
Velvary klidný konec sezony nezažívají
Hostouň (v zeleném) přehrála v duelu nejlepších divizních týmů Zbuzany 3:0.
Hostouň si na triumf musí ještě počkat