Lépe začali hosté a první dobrá fotbalová akce domácích přišla ve 12. min., když s míčem zasprintoval Maroušek a jeho ostrý centr na poslední chvíli skluzem uklidil na roh bránící Nekvinda. Pak ale přišla 19. min. a udeřili hosté. Na přesnou přihrávku si před Sedláka naběhl Wolf, který pohodlně trefil svým barvám vedení 1:0.

Ve 43. min. se ocitl před Sedlákem obávaný kanonýr Kacafírek, ale míč z jeho hlavy šel přímo do rukavic brankáře a vzápětí opět hlavou zblízka mířil nad bránu - svou pověst ostrostřelce tak nepotvrdil.

Ze strany Slaného bídně odehraný poločas ohodnotili trenéři bouřkou v kabině a druhou část začali o trochu lépe. V 57. min. se podařila Galbavému pěkná individuální akce zakončená přihrávkou na Hořejšího, jenže ten v pádu poslal míč nad břevno. V 69. min. viděl po ostrém zákroku na Galbavého v prostoru mezi střídačkami druhou žlutou kartu Nekvinda a musel se poroučet do sprchy. Stejně jako v Poříčanech tak začala dvacetiminutová slánská přesilovka. V 74.min. byl před brankářem Malým sražen do šance se dostávající Kubaška a rozhodčí odpískal penaltu. Tu proměnil Galbavý. Hosté pak odolávali tlaku slánského celku a hrálo se většinou před Malého bránou. Nicméně rychlý protiútok předvedli v 80.min., ale získali jen rohový kop. Po jeho rozehrání vyskočil na míč nejvýše Semrád a zblízka hlavičkoval těsně mimo.

V 87.min. vnikl do šestnáctky Křeček, jenže brankář Malý dobrým zákrokem míč směřující na Vimra srazil. V nastavení pak ještě střílel na Malého ze strany Vimr, ale kutnohorský gólman míč vyrazil.

Hosté remízu udrželi a šlo se na penalty. Jako první kopal domácí Křeček a poslal míč vedle, zatímco Semrád se štěstím proměnil. Ve druhé sérii si počínali Galbavý s Markem suverénně. Při třetích pokusech diváci gól neviděli, neboť Hořejšího vychytal Malý a Piskač vysoko přestřelil. Úspěšně si poté počínali slánský Vimr a také kapitán hostí Franc. Když pak v poslední páté sérii penalt Hansla vychytal Malý, hosté již kopat nemuseli a brali druhý bod.

"Téměř tři stovky diváků viděly ve Slaném nevalně odehraný první poločas ze strany domácího celku, zlepšenou hru v druhé půli, což nám dnes stačilo k zisku jediného bodu. Oba brankáři v utkání mnoho práce neměli, neboť ani jeden celek se během zápasu ke kloudné střele na bránu nedostal," shrnul duel vedoucí slánského týmu Milan Šúr.

Do utkání již naskočil uzdravený stoper Jaráb a také nová tvář Jungmann ze stodůlek odehrála dvacet minut. Slanému však hodně chybí neúnavný bojovník Mareš ve středu pole a nelepší se ani zdravotní stav Zelenky. Návrat Tikovského (zaměstnání) je v tuto chvíli také v nedohlednu.

SK Slaný – Sparta Kutná Hora 1:1 (0:1) 2:3 pen. Branky: 76.Galbavý (pen.) – 19. Wolf.

Slaný: Sedlák – Kubaška, Jaráb, Hansl, Holly – Křeček, Beneš (58. Žahour), Galbavý – Maroušek (70. Jungmann), Hořejší, Vimr.