V podstatě první střela na branku Klíčan znamenala slánské vedení. V 11. min. Jaráb poslal do pokut. území soupeře dlouhý míč, který si převzal Kroutil. Odražený míč po jeho střele pak přišel k noze Křečkovi, který jej pohotově poslal do sítě za záda brankáře Holého.

Domácí radost ale měla jepičí život a už za dvě minuty bylo srovnáno. Ve 13.min. totiž naše obrana nezapracovala zrovna nejlépe při obsazování útočících hráčů Klíčan, čehož využil na zadní tyči zcela volný Krimlák a srovnal na 1:1. Ve 24.min. musel být střídán Zelenka Volgnerem, kvůli bolesti v oblasti třísla. Následně si míč na střelu připravil Kroutil, ale nemířil přesně.

Dobrou akci předvedli hosté ve 30.min. Rychlý brejk po levé straně korunovaný přesnou přihrávkou na nabíhajícího Buldru a jeho zakončení z první však Sedlák kryl. Ve 39.min. měli Slaňáci znovu štěstí, když po souboji dvojice hráčů v pokutovém území se míč odrazil k volnému Předotovi, který pak z dobré pozice otřel míč o tyč.

Do druhého poločasu nastoupil místo Žahoura Galbavý. Zdá se, že jeho lýtkový sval je po téměř čtrnáctidenním odpočinku již v pořádku. V 51. min. střílel zpoza šestnáctky Předota a Sedlák musel na brankové čáře zasahovat. V 57. min. Slaný otočilo dějinami zápasu: Mareš ustál souboj s obráncem, míč posunul na Hořejšího, který pak přesnou střelou získal pro domácí znovu vedení. V 59.min. byl navíc faulován Kroutil a jak se má s trestným kopem naložit všem předvedl Galbavý, když míč ze dvaceti metrů poslal nechytatelně přes zeď do šibenice nehybného Holého - 3:1.

Hosté utkání nezabalili a neustále se snažili o snížení. Nebezpečně pálil Vošta, ale rozvlnil pouze boční síť domácí brány. Slánští borci pak konec zápasu pohlídali a žádné další šance hostujícího celku nepřišly.

„V krajském přeboru není lehkých zápasů a stejně jako minulý týden ve Hvozdnici nám k bodům pomohl až zlepšený výkon po změně stran. Klíčany jsou na tom bodově sice mnohem hůře, ale v posledních kolech dosáhly vysokých výher, konstatoval vedoucí týmu Slaného Milan Šúr, podle něhož působil nejistě brankář Holý, ale při hře dopředu hosté ukázali několik rychlých, povedených akcí. „Výhra na domácím hřišti byla pro nás povinností, protože nechceme ztratit kontakt s čelem tabulky,“ dodal Šúr.

SK Slaný – TJ Klíčany 3:1 (1:1)

Branky: 11. Křeček, 57. Hořejší, 59. Galbavý – 13.Krimlák T.

Slaný: Sedlák – Maroušek, Jaráb, Holly, Zelenka (24. Volgner) – Vimr (89. Řehák), Křeček, Mareš, Kroutil (74. Novotný) – Hořejší (59. Tikovský), Žahour (46. Galbavý).