Slánští vedli od 12. minuty, když Maroušek poslal míč před Drážka a na zadní tyči Tikovský ve skluzu dokázal míč zblízka dopravit do sítě. za čtyři minuty to bylo 0:2 poté, co Vimr parádně přihrál na střed hřiště Křečkovi a kapitán umístěnou střelou nedal Drážkovi šanci.

po necelé půlhodině hry musel jít ze hry Galbavý kvůli svalovému zranění, nahradil jej Novotný. Právě on byl pak o dvě minuty později faulován, ale Křeček z TK ze slibné vzdálenosti napálil jen zeď domácích a jeho opakovaná střela prosvištěla centimetry vedle tyče.

V 35.min. domácí zahráli dlouhý nákop před Sedláka a rozhodčí Šefara viděl Hollyho přistrčení jednoho z útočících hráčů a odpískal penaltu. Tu s přehledem proměnil Klauz a snížil. Ve 40.min. dokázali domácí ubránit závar, jenže po rozehrání následného rohu jeden z obránců nastřelil při odkopu svého spoluhráče, míč přišel k noze Marešovi a ten jej pohotově uklidil do sítě - 1:3. V poslední minutě prvního poločasu pak ještě Drážek kryl hlavičku Mareše.

Hned po pauze opět úřadoval Mareš, obránce posadil na zadek, jenže svou střelou si na Drážka nepřišel. V 50.min. po tvrdém souboji Sedláka s útočníkem domácích získal míč Vojkůvka a nepříliš prudkou střelou snížil na 2:3, když míč sotva přešel přes brankovou čáru. V 54.min. se v dobré pozici ocitl Peterka, ovšem pálil vedle a Slanému náskok zůstal A protože šancí ubývalo, udrželi hostů tři body až do závěrečného hvizdu.

"V Nespekách jsme odehráli poměrně tvrdé utkání a o ostré souboje, zvláště v druhém poločasu nebyla nouze. Oddechli jsme si, že rozhodčí uznali hrací plochu a zápas se odehrál. Na hřišti byla totiž před jednou bránou poměrně rozlehlá a hluboká louže a u středu hřiště další. Nakonec pomohlo čerpadlo. Naši hráči sklidili z úst trenérů chválu za bojovnost a nasazení, neboť se hrálo díky nařízení SKFS den po dokopné a tam pivo teklo proudem. Obsadili jsme díky lepšímu vzájemnému utkání s Poříčím třetí místo v tabulce a to nám dává možnost postoupit do divize. Nyní ale následuje téměř měsíc odpočinku a 13. července začne příprava na novou sezónu," řekl vedoucí slánského týmu Milan Šúr.

Velký rozhovor s trenérem Jiřím Pazderou si přečtěte v úterním vydání tištěného Kladenského deníku (18.6.).

Sokol Nespeky – SK Slaný 2:3 (1:3). Branky: 35. Klauz (pen.), 50. Vojkůvka – 12. Tikovský, 16. Křeček, 40. Mareš.

Slaný: Sedlák – Zíma, Jaráb, Kubaška, Holly – Galbavý (27. Novotný), Mareš, Křeček (67. Jungmann) – Maroušek (90. Volgner), Tikovský (84. Hořejší), Vimr.