Slaný vyrazilo k jednomu ze zápasů jara do Poříčan bez opor Jarába a Mareše, hlavně však v obrovské bitvě nestačilo na domácí důraz a prohrálo zaslouženě 0:2. Domácí nasměroval ke třem bodům už ve 2. minutě krásným trestňákem Zdeňka a v 17. minutě trefil Puk dlouhý centr tak mistrně, že z toho byla krásná druhá branka. Slaňáci hrozili málo. Jedinou větší šanci zlikvidoval ex-kladenský brankář Poříčan Janoczko po přestávce Hořejšímu. Dvacet minut před koncem se na Vimrovi vyfauloval Pergl, ale přesilovku hosté nevyužili, když Galbavý mířil z TK do břevna.

Trenér Slaného Jiří Pazdera byl naštvaný hlavní na neproměnění možností. „Když neproměníme ani ty nejvyloženější šance, pak se nemůže nikdo divit, že odjíždíme s prázdnou.“

“Tři body zůstávají doma a domníváme se, že naše výhra byla naprosto zasloužená a že jsme soupeře předčili v koncovce,” svěřilo se po zápase domácí trenérské duo Šmejkal - Pačes.

SK Poříčany – SK Slaný 2:0 (2:0). Branky: 15. Zdeňka, 27. Puk, rozhodčí Paukner, žk 4:1, čk 69. Pergl (P), 360 diváků.

Slaný: Sedlák – Volgner (77. Řehák), Holly, Hansl, Kubaška – Vimr, Křeček, Galbavý, Maroušek – Novotný (46. Beneš), Hořejší.

(str, rm)