LIBUŠÍN DÝCHÁ

Libušín věděl, že pokud neuspěje proti na jaře nulové Vykáni, nemá už šanci. Dal dohromady na současné poměry ideální sestavu a vyšla mu taktika pevné obrany a brejků rychlého Křemena. Ten výhru 2:0 podepsal jasným autogramem, protože první gól dal po krásném sólu z půlky a přehození gólmana. A druhý po přestávce připravil také, to byl v jasné šanci faulován a z penalty Havrda nezaváhal. Hosté se na Křemena hněvali, že pádu až příliš přidal, ale jinak si nejen mladík zasloužil pochvalu trenéra Martina Nového. „Pohlídali jsme nebezpečného Dalekoreje. dobře bránili a podnikali rychlé protiútoky. Na šance to bylo tak pět jedna, takže výhra je zasloužená. Nadechli jsme se, ale vyhráno zdaleka nemáme. Myslím, že nejdůležitější bude zápas v Novém Strašecí,“ myslí si Nový.

NA VRATA BOUCHALI SLAŇÁCI MARNĚ

Slaný mohlo zaútočit na druhou Lhotu, jenže se nepopasovalo s hrou do plných. Velim hrající o záchranu vsadila na tuhý obranný blok a hosty do šancí moc nepouštěla. A zatímco na podzim své šance ve Slaném neproměnila a inkasovala v závěru z trestňáku, tady se karta otočila. Jedinou větší možnost, bombu Zímy, kryl výborně Dejmek. A když už Hořejší hlavou po centru Mareše skóroval, rozhodčí viděli ofsajd. "Pohled z lavičky nám neumožňuje toto rozhodnutí jakkkoliv zpochybňovat," řekl vedoucí týmu Milan Šúr.

To už bylo po obrátce, kdy se také Velim osmělila směrem dopředu a dokázala si vytvářet zajímavé situace. Po jedné z nich se v 60. minutě kopal roh, který Kukal na přední tyči uklidil do branky a rozhodl. Slaný poté sice přitlačilo, ale Galbavého tutovku čapl Dejmek a ve zbytku utkání už hosté nic světoborného nevyprodukovali. "Po dvou výhrách s mužstvy z čela tabulky přišla nepříjemná prohra od zachraňující se Velimi. Domácí se nikam nehrnuli a na svém velikém hřišti na nás čekali na vlastní polovině a tak většina našich akcí končila před pokut. územím na dobře organizované obraně. Kapitán domácích Seifert nám sice v Kolínském deníku složil slušnou poklonu, ale my jsme odjížděli z velimského hřiště zklamáni," dodal Milan Šúr.

ÚVOD Z ŘÍŠE HORORŮ

Zápasu v Tuchlovicích předcházely smutné chvilky, minulý týden tragicky zesnulý hráč SK Kladno Filip Suchý se s řadou nyní tuchlovických kluků kamarádil. Začalo se proto minutou ticha a hráči si navlékli černé pásky. „Myslím, že celkově špatná nálada z téhle tragédie ovlivnila i náš výkon,“ mínil asistent kouče Lukáš Hajník.

Pokud jeho tým chtěl přemýšlet o bodovém zisku proti o první místo bojujícím Poříčanům, nesměl by hostům dávat hned od začátku šance, kterých tým Nymburska perfektně využíval. Do 6. minuty se trefili Šmidrkal nádhernou bombou z pětadvaceti metrů a Janda. Hosté měli i další možnosti, postupně se ovšem probírali i domácí. Nevyužili dva nadějné centry a Hadrika trefil tyčku.

Po přestávce přidali hosté další dvě slepené trefy, ale pak se probudili i domácí a debaklu zabránili. Čtvrt hodiny před koncem se prosadil Procházka a po něm i Hadrika. „Chvílemi hosté i znervózněli, to jsme je dostali pod tlak. Ale když dostanete za pět minut dva góly, hraje se těžko,“ konstatoval Lukáš Hajník, podle něhož nebyli hosté tak dobří, aby zápas skončil domácím debaklem. „Hraje se ale na góly. My zaplatili za chyby, které byly naivní.“